Obecnie konsumujemy o 50 proc. więcej zasobów, niż Ziemia jest w stanie nam zapewnić. Dziś społeczeństwo całego świata stoi przed ogromnym wyzwaniem: jak przy wzroście zapotrzebowania na żywność i wodę znaleźć takie rozwiązania, które oferują korzyści zarówno dla firm, społeczności lokalnych i środowiska przyrodniczego.

Problemy środowiska przyrodniczego są obecnie zbyt duże, żeby mógł je rozwiązać jeden kraj lub jedna organizacja. Potrzebne jest solidarne działanie nas wszystkich.

Jeśli nic nie zmienimy, w 2030 r. będziemy potrzebować więcej niż dwóch planet, aby ludzkość mogła przetrwać.

Sektor prywatny ma ogromny wpływ na środowisko, ale jednocześnie jest od niego bardzo zależny. Analizując mega trendy i stan środowiska przyrodniczego wiemy, że business as usual nie jest rozwiązaniem które zapewni nam bezpieczną przyszłość.
Tylko te firmy, które podejmą aktywne kroki zmierzające do ochrony środowiska i zapewnienia zrównoważonej konsumpcji zasobów, odpowiedzialnej produkcji, łańcucha dostaw i sprzedaży, będą miały szansę utrzymać się na rynku.

Współpracujemy z firmami, ponieważ wierzymy, że bez wspólnego działania nie uda nam się zbudować przyszłości, w której ludzie będą żyli w harmonii z przyrodą. Tylko proekologiczne zmiany dokonane przez firmy, w połączeniu z działaniami pojedynczych osób, mogą przynieść pozytywne efekty dla środowiska przyrodniczego Ziemi.

JAK WSPÓŁPRACUJEMY Z BIZNESEM?

LPR RAPORT 2022LPR BUSINESS 2022

WWF pomaga firmom wywierać pozytywny wpływ na rzeczywistość. Coraz większa część biznesu zdaje sobie sprawę, że sukces ich przedsięwzięć jest zależny od zdrowego środowiska naturalnego, dostępnych zasobów wody i surowców, a także stabilnego klimatu. Wiele firm poczyniło już odważne kroki w kierunku zrównoważonego biznesu. Inne nadal szukają na to najlepszego sposobu, który odpowiadałby na ich potrzeby.

Właśnie w tym obszarze WWF wspiera biznes. Współpracując z naszymi Partnerami nie tylko zapewniamy możliwość inwestycji w realizację ambitnych działań na rzecz ochrony przyrody, ale także wspieramy firmy w tworzeniu rozwiązań dobrych dla środowiska i zapewniających zrównoważony rozwój biznesu.

Naszym darczyńcom strategicznym zapewniamy możliwość inwestycji w transparentne projekty ochrony przyrody, które mają długofalowy efekt i rozwiązują realne wyzwania, przed którymi stoimy.

 

POTENCJALNE OBSZARY WSPÓŁPRACY:

1. PARTNERSTWO W PROJEKCIE OCHRONY PRZYRODY 

Partnerstwo filantropijne w wybranym projekcie WWF, wsparcie eksperckie WWF, zaangażowanie społeczności lokalnych i pracowników 

2. ZRÓWNOWAŻONE PRAKTYKI BIZNESOWE

Eksperckie wsparcie WWF, zmiana praktyk biznesowych na bardziej zrównoważone, wdrażanie przyjaznych środowisku rozwiązań.

 

3. WSPÓŁPRACA MARKETINGOWA

Licencja logo WWF na zrównoważonych produktach, zwiększenie świadomości konsumentów, budowanie pozytywnego wizerunku firmy.

 

DLACZEGO WSPÓŁPRACUJEMY Z BIZNESEM?

 

Współpracujemy z firmami, aby: 

Raport 2019Raport partnerstw strategicznych 2020

• chronić najbardziej wrażliwe ekosystemy w Polsce i na świecie tj.: Morze Bałtyckie, rzeki Polski, Puszcza Karpacka
• zmieniać praktyki biznesu na bardziej zrównoważone oraz zachęcać firmy do wprowadzania przyjaznych środowisku rozwiązań
• umożliwiać konsumentom dostęp do coraz szerszej gamy produktów ekologicznych – pozyskanych lub wyprodukowanych w sposób zrównoważony
• zachęcać konsumentów do zachowań i wyborów, dzięki którym chronią przyrodę
• inspirować pracowników firm do aktywnego działania na rzecz ochrony środowiska

 

PARTNERZY STRATEGICZNI WWF POLSKA

UPM Raflatac   Millenium     Velux Botanica by AirWick Rio Marelogo lidl  GTC

 

DO TEJ PORY WSPÓŁPRACOWALIŚMY Z:

Apple, Behave Eco, BOSCH, BYTOM, Canon Polska, CHI (Coffee Heaven), Coca Cola Poland Services, Data Solutions, Delitissue/Sofidel, Discovery, Domy Hybrydowe, Early Stage, ECCO, Geberit, Gruper, H&M, IKEA, Interdruk, International Paper, Jupol Car (AVIS), Kingfisher, Master Card, Millward Brown, Mondial Assistance, NatGeo Wild, Reserved, Rossmann, Saint Gobain Constructions / ISOVER, Tetra Pak, Unilever, VIVE Group, WEPA, Wyborowa Pernod Ricard, Zeelandia, Żubr.

Działamy na rzecz przyszłości, w której człowiek żyje w harmonii z przyrodą. Dołącz do nas.

kontakt: biznes@wwf.pl

Napisz do nas!