Od 2008 r. współpracujemy z Bank Millennium, operatorem karty kredytowej Millennium Mastercard z logotypem WWF. Od 2022 r. partnerstwo realizujemy pod hasłem: Dbaj o las! Dom zwierząt, oddech ludzi, ochronę klimatu.  

Nasze wspólne działania skupiają się wokół edukacji konsumentów, pracowników i klientów Banku na rzecz ochrony przyrody. Razem chcemy zwrócić uwagę, że lasy są nam niezbędne do życia na Ziemi, a także są domem dla większości znanych nam gatunków żyjących na Ziemi. Oczyszczają powietrze, filtrują wodę, zapobiegają erozji i działają jako ważny bufor chroniący nas przed zmianami klimatu.  

Wybierając kartę WWF Millennium Mastercard, klienci Banku Millennium mogą wesprzeć ochronę środowiska i pomóc Fundacji WWF Polska w stawianiu czoła najpoważniejszym wyzwaniom związanym z ochroną naszej planety – bez dodatkowych kosztów. 

Bank Millennium przekazuje Fundacji WWF Polska 50 złotych za każdą wydaną kartę główną. Dodatkowo każdego roku WWF otrzymuje od banku specjalne środki na działania statutowe wspierające ochronę ekosystemów leśnych i gatunków zwierząt z nimi związanych. 

Sama karta jest również wyjątkowa. Na nowym wizerunku WWF Millennium Mastercard znalazł się ryś - największy przedstawiciel rodziny kotowatych w Europie, który w Polsce jest zagrożony wyginięciem i od 1995 roku znajduje się pod ścisłą ochroną gatunkową. Ponadto Karta wykonana jest z tworzywa PCV po recyklingu (dokładnie 85,5% materiału). 

Wybór karty WWF Millennium Mastercard oznacza Twoją troskę o przyrodę, dziękujemy za wsparcie! 

 

Karta Millennium Bank i WWF