10 grudnia 2020

Szukasz postanowienia noworocznego, które będzie jednocześnie kolejnym krokiem ku odpowiedzialnemu wykorzystywaniu zasobów naszej planety? Dołącz do akcji WWF Polska i firmy GEBERIT i #zachowajwodę! 

3 sposoby na oszczędzanie wody

Zmiana klimatu, zła gospodarka wodna, niszczenie rzek i mokradeł – to wszystko doprowadziło nas przed oblicze kryzysu. Woda to jeden z najważniejszych zasobów naturalnych zapewniających nam istnienie, a problem suszy dotyczy każdego z nas. W dużej mierze jest to problem systemowy i wymaga systemowego podejścia, a do jego rozwiązania potrzebne są działania i decyzje na najwyższych szczeblach krajowych. 

Jednak tego typu zmiany nie zachodzą same. Potrzebują ambasadorów i oddolnych działań każdego dnia. Czy podejmiesz wyzwanie i razem z nami #zachowaszwodę? 

Pobierz plakat z kompletem naszych rad jak w prosty sposób także w domu można oszczędzać wodę. 

Miniatura plakatu zachowaj wodę

Co jeszcze możesz zrobić? 

  • Wymagaj od siebie i od polityków działań na rzecz ochrony przyrody i klimatu. 
  • Dołącz do programu Strażnicy Rzek WWF i działaj aktywnie dla dobra rzek. 
  • Oszczędzaj wodę i wykorzystuj ją ponownie: zbieraj deszczówkę oraz wodę z kranu lub wanny, by podlać nią kwiaty lub spuścić toaletę; zakręcaj kran myjąc zęby, wybierz prysznic zamiast kąpieli. 
  • Ogranicz spożycie mięsa i produktów odzwierzęcych - hodowla zwierząt i produkcja mięsa pochłaniają ogromne ilości wody. 
  • Wybieraj produkty lokalne. 
  • Reaguj, jeśli widzisz, że coś niepokojącego dzieje się w środowisku: Poradnik interwencyjny https://www.wwf.pl/interwencja 

Naszym partnerem we wspólnej nauce i praktyce oszczędzania wody jest firma Geberit, która wspiera program Strażnicy Rzek WWF i razem z nami edukuje o polskich rzekach i problemach związanych z wodą. 

Podaruj wyjątkowy prezent:

Adoptuj żubraAdoptuj fokęAdoptuj karpacką czwórkęAdoptuj morświna

Adoptuj na święta »