Już 24 kwietnia odbędzie się VII Sprzątanie Brzegów Warty – akcja zrzeszająca miłośników przyrody, którzy rzucają tego dnia wszystko i wyruszają na spacer w teren, by oczyścić Wartę z zalegających nad jej brzegami śmieci. Niesamowite wydarzenie organizowane przez Fundację Ratuj Ryby ma jeden bardzo ambitny cel – oczyścić całą rzekę (808,2km!) od jej źródeł aż do ujścia. Czy to się uda? Zależy to od naszego wsparcia!  


WartaWszyscy jesteśmy już zmęczeni otaczającą nas rzeczywistością, a jak wiadomo spędzanie czasu na łonie natury może znacząco poprawić nasze samopoczucie. A jeśli możemy połączyć przyjemne z pożytecznym i pójść na spacer i zarazem pomóc przyrodzie? Taka okazja nadarza się 24 kwietnia! Tego dnia 80 sztabów (z różnych miast leżących wzdłuż całej Warty) i ponad 1000 ochotników wybiera się na akcję „VII Sprzątanie Brzegów Warty – od źródeł do ujścia”, by uwolnić tę piękną rzekę od zalegających w niej śmieci. Pełni zapału miłośnicy przyrody będą przeczesywać brzegi w poszukiwaniu odpadków, a kilka łodzi wyłowi te niesione nurtem rzeki. Oprócz wywiezienia ogromnych ilości śmieci, które zagrażają środowisku i ludziom, akcja ma na celu edukowanie na temat naszego wpływu na otaczające nas środowisko, ale także zintegrowanie osób, którym los rzek nie jest obojętny. Wszystko oczywiście odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.  

Warta jest tego warta! 

VII Sprzątanie Brzegów Warty to akcja organizowana przez Fundację Ratuj Ryby, która po raz kolejny pokazuje, że można wspólnie zrobić coś pięknego dla przyrody. W zeszłym roku udało się oczyścić Wartę z 30 tys. kg odpadów, tony gabarytów i 42 tys. niedopałków papierosów! Jak będzie w tym roku? To zależy również od Ciebie! 

Każdy, kto chciałby dołączyć tego dnia do działania może odnaleźć na liście swoją miejscowość i skontaktować się z odpowiednim sztabem. Wciąż poszukiwane są także sztaby pomiędzy Sieradzem a Częstochową, aby osiągnąć ambitny cel i zmobilizować ekipy sprzątające na całej długości rzeki. Osoby, które chciałyby wesprzeć inicjatywę, lecz nie mogą tego dnia wyruszyć teren, mogą pomóc w organizacji wydarzenia – wszystkie ręce na pokład, bo Warta jest tego warta! 

Informacje i szczegóły można znaleźć na Facebookowym wydarzeniu.
Warta
Kontakt dla mediów:
Sebastian Staśkiewicz
Fundacja Ratujmy Ryby
519-502-535