17 listopada 2022

Zbliża się Czarny Piątek, dzień okazji i promocji! Nic tylko chwytać i korzystać!

Tylko u nas znajdziesz listę niezwykłych ofert, z których NAPRAWDĘ warto skorzystać w ten dzień! Spiesz się, bo niedługo może być już za późno!

1.Wypoczynek nad morzem

Ach, odpocząć na plaży z dala od tłumów i intruzów, którzy stale czegoś od Ciebie chcą! Któż o tym nie marzy? 

Foki szare natomiast bezwzględnie potrzebują tego do życia. Zwierzęta te wychodzą na ląd, aby odpocząć, ale przede wszystkim to tam rodzą młode, karmią je i opiekują się nimi przez pierwsze tygodnie ich życia. 

Adoptując fokę szarą pomagasz Fundacji WWF Polska utrzymywać naturalne lądowe siedliska fok: monitorować polskie wybrzeże, interweniować w sytuacjach zagrożenia i prowadzić działalność edukacyjną na temat fok i ich potrzeb.

banner adoptuj foke

2. Elektroniczny gadżet (must-have!)

Ten niepozorny przedmiot to zdobycz techniki, która może uratować życie! Życie rysia. 

Obroża telemetryczna z GPS zakładana jest rysiowi wypuszczanemu do natury. Pozwala śledzić jego lokalizację, to, gdzie najchętniej odpoczywa, gdzie i na jakie zwierzęta poluje, czy nie grozi mu niebezpieczeństwo i czy na pewno dobrze już sobie radzi w naturze, czy jeszcze potrzebuje pomocy człowieka.

Adoptując rysia razem z WWF wspierasz finansowo program reintrodukcji rysi do Polski północno-zachodniej prowadzony przez Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze obejmujący między innymi ich monitoring za pomocą takich obroży.

banner adoptuj rysia

3. Wygodne łóżko

Bo jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz! Pod warunkiem, że nikt nie będzie Ci przeszkadzał.

Fundacja WWF Polska czuwa nad spokojnym snem zimowym niedźwiedzi między innymi edukując turystów o tym, dlaczego sen zimowy jest dla niedźwiedzi tak ważny - to w okresie gawrowania rodzą się młode, a wypłoszenie z gawry matki grozi śmiercią jej potomstwa! - oraz jak zachowywać się w górach, by nie budzić niedźwiedzi.

Adoptując niedźwiedzia przyczyniasz się do tego, że jego gawra będzie nie tylko wygodna, ale też spokojna i  bezpieczna.

banner adoptuj niedzwiedzia

4. Niezwykły pakiet telewizji

Takich emisji nie znajdziemy nigdzie indziej! Oglądając je można się i wzruszyć, i przestraszyć, i zachwycić. W roli głównej – nieuchwytna pantera śnieżna.

Dzięki fotopułapkom możemy na bieżąco monitorować życie panter śnieżnych (zwanych też irbisami) w górach Ałtaju w Mongolii. Jest to o tyle ważne, że jest to jeden z najbardziej tajemniczych i niepoznanych gatunków. Dzięki doskonale kamuflującemu futru zaobserwowanie jej w naturalnym środowisku jest tak trudne, że nazywana jest Duchem Gór.

Im więcej jednak wiemy o jej życiu i jej ścieżkach, tym lepiej możemy chronić ją przed zagrożeniem ze strony człowieka. Adoptując panterę śnieżną pomagasz nam w finansowaniu zakupu fotopułapek i ochronie gatunku we współpracy z WWF Mongolia!

banner adoptuj pantere

5. To, czego naprawdę potrzebujesz

Jesteśmy tylko ludźmi i oprócz krótkotrwałych, czarnopiątkowych zachcianek, mamy też prawdziwe potrzeby materialne. Black Friday może być okazją, aby kupić to, co planowaliśmy kupić i bez tego święta. Warto upewnić się jednak, czy… cena krótko przed przeceną nie została sztucznie podniesiona!

W Black Friday dysponuj swoimi ciężko zarobionymi pieniędzmi rozsądnie! Powodzenia!