01 września 2020

13 lipca odbył się webinar pod tytułem „Transformacja regionów górniczych”, organizowany przez WWF Polska we współpracy z Fundacją WiseEuropa. 

Zdjęcie szybuW trakcie spotkania próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie: jak miasta mogą włączyć się w programowanie Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji (JTF) oraz jakie projekty powinny znaleźć się w Terytorialnych Planach Sprawiedliwej Transformacji. Po omówieniu perspektywy europejskiej oraz przedstawieniu perspektywy regionalnej, uczestnicy i uczestniczki obejrzeli prezentację ekspertów z WiseEuropa pt. „Ramy polityki klimatycznej i finansowanie transformacji”, która zakończyła się dyskusją z panelistami i panelistkami. 

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Pani Prezydent Jastrzębia-Zdroju Anna Hetman, Pan Krzysztof Wójcik, przedstawiciel Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej Komisji Europejskiej (DG REGIO), a także eksperci z WiseEuropa – dr Maciej Bukowski, specjalista ds. polityki energetycznej oraz Zofia Wetmańska, analityczka zajmująca się m.in. europejską polityką klimatyczną. Spotkanie poprowadziła Marta Anczewska – specjalistka ds. Sprawiedliwej Transformacji WWF Polska.

Zapraszamy na nasze przyszłe wydarzenia i zachęcamy do obejrzenia webinaru:

Dowiedz się więcej:

Fundusze na sprawiedliwą transformację

Magazynowanie Planowanie transformacji

Zmiana klimatu w pigułce Odnawialne źródła energii Efektywność energetyczna

Sprawiedliwa transformacja