01 kwietnia 2020

Ponadnarodowy kryzys spowodowany koronawirusem bez wątpienia wpłynie na naszą wspólną walkę z kryzysem klimatycznym. To jednak od polityków zależy, jak będzie ta walka wyglądała, kiedy już poradzimy sobie z trwającą epidemią. Czy wyciągniemy wnioski i solidarnie staniemy do pracy przy budowaniu naszej bezpiecznej przyszłości? Nie uda się to bez poważnego potraktowania kwestii klimatycznych. Tylko zdecydowana redukcja emisji gazów cieplarnianych uchroni nas przed katastrofą klimatyczną. 

WWF Polska wspiera MSK 

Globalny kryzys spowodowany koronawirusem to – tak jak kryzys klimatyczny – nasz wspólny problem, który możemy rozwiązać jedynie międzynarodową współpracą i odpowiedzialnymi działaniami zarówno obywateli jak i rządzących, słuchających naukowców. Nasze ekologiczne bezpieczeństwo wymaga tego, abyśmy odważnie ograniczyli emisję gazów cieplarnianych. Nieodpowiedzialne działania polityków dziś, sprawią, że najbardziej poszkodowane będą najmłodsze pokolenia. To one będą musiały mierzyć się ze skutkami katastrofy klimatycznej, do której prowadzi nasza obecna gospodarka oparta na węglu i emitująca z roku na rok coraz większy ekwiwalent CO2. Więcej o przyczynach, skutkach i mitach związanych ze zmianą klimatu przeczytasz m.in. w naszej Pigułce Klimatycznej 2020

Dołącz do #ClimateStrikeOnline 

Nasza tegoroczna Godzina dla Ziemi z sukcesem przeniosła się do Waszych domów, z których pokazaliście nam swoje wsparcie online. Tak samo możemy teraz razem wesprzeć Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. 3 kwietnia 2020 dołączymy do Strajku Online, który w czasach epidemii został zmuszony przenieść się do świata wirtualnego. Jak dołączyć do strajku?

MSKOpublikuj swoje zdjęcie z dowolnym klimatycznym hasłem i użyj hasztagów #NaMiareKryzysu #ClimateStrikeOnline #koronawirus. Tak zrobili to aktywiści MSK, może się zainspirujecie?

Dołączając do Strajku Online, dołączasz do głosu wielu, którzy pamiętają i domagają się podjęcia kroków w sprawie walki z kryzysem klimatycznym. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny to przede wszystkim uczniowie i studenci, którzy protestują przeciwko bierności polityków wobec globalnego ocieplenia i wywołanej przez człowieka zmianie klimatu. Został zainspirowany strajkami Grety Thunberg w Szwecji w 2018 roku. 15 marca 2019 w jego ramach strajkowali uczniowie z ponad 2 tysięcy miast w 123 państwach. Protest objął również Polskę. 20 września 2019 w strajku wzięli udział uczniowie z ok. 150 krajów, w tym z Polski, gdzie protesty odbyły się w 73 miastach. Wspólnie z MSK poszerzmy świadomość społeczeństwa, która jest niezbędna do wywierania dalszej presji na rządzących! 

 

Więcej informacji znajduje się na wydarzeniu strajku online na Facebooku: bit.ly/strajkonline  

oraz na stronie www MSK: https://www.msk.earth/strajk