Tydzień po COP26 przyjrzymy się temu gdzie przebiega oś podziałów w walce z kryzysem klimatycznym.  
 
Państwa i naszymi gośćmi są:

Tomasz S. Markiewka

Tomasz S. Markiewka - filozof, absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, tłumacz, publicysta. Autor książek: „Język neoliberalizmu. Filozofia, polityka i media” (2017), „Gniew” (2020) i „Zmienić świat raz jeszcze. Jak wygrać walkę o klimat” (2021). Przełożył na polski między innymi „Społeczeństwo, w którym zwycięzca bierze wszystko” (2017) Roberta H. Franka i Philipa J. Cooka.

Dominika Lasota

Dominika Lasota, studentka socjologii, działaczka Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Wróciła z COP26.

Obraz COP26 i wielu poprzednich? W ciepłych salach negocjują poważni panowie, na ulicach protestują młodzi, a najgłośniej krzyczą młode kobiety.

Celem tego podcastu nie będzie podsumowanie, punkt po punkcie klimatycznych negocjacji, ale zastanowienie się na poniższymi tematami:

  • Dlaczego młodzi ludzie na ulicy tak drażnią eleganckich panów na politycznych czy biznesowych gremiach?  
  • Co takiego jest w hasłach: "Zmiany systemu, nie zmiany klimatu", "Zakończcie klimatyczny chaos", "Nie ma planety B", "Ziemia płonie" czy wreszcie „A co z klimatem”, co powoduje agresję u dużej części społeczeństwa?  
  • Dlaczego nastoletnia Greta Thunberg zainspirowała miliony do walki o klimat, a jednocześnie jak mało stała się celem internetowego hejtu?
    Komentarze do grety
  • Wreszcie dlaczego najlepszym sposobem by zdyskredytować oponentkę jest, po prostu, nazwać ją … ‘dziewczynką’…

 

Posłuchaj Naturalnie z WWF:

Spotify Apple Google

Wszystkie odcinki Następny odcinek