21 czerwca 2021

Etyka w podróży: jak podróżować mądrze i z szacunkiem

Zbliżają się wakacje i niedługo ruszymy na długo wyczekiwane urlopy. Nigdy wcześniej podróżowanie nie było tak łatwe, a przemysł turystyczny nie rozwijał się w tak zawrotnym tempie. Oznacza to, że turyści mają prawdziwą siłę i realny wpływ na zmianę świata. Podczas podróży pozostawiamy po sobie pamiątkę - na przyrodzie, na zabytkach, na lokalnych społecznościach, ale też na gospodarce odwiedzanego państwa. Musimy zadbać, aby nasz przyjazd pozostawiał jak najwięcej pozytywnego śladu, a nie tylko ślad węglowy. Jak to zrobić? W tym odcinku podcastu Naturalnie z WWF zastanawiamy się, czy jest jakiś sposób na to, żeby być turystą ekologicznym? 

Zaprosiliśmy do rozmowy Agnieszkę Lewandowską. Kiedyś właścicielka biura podróży, dziś współautorka kanału o podróżowaniu z dziećmi „Zwiedzaj cały świat”  odpowie na m.in. takie pytania jak: 

  • Jak podróżować w zgodzie z etyką?  
  • Czy taka etyczna turystyka musi być droższa? A jeśli tak to czy nadal nas, Polaków, na nią stać?  

A także opowie o swoich sposobach na ekologiczne podróżowanie oraz o najgorszych „atrakcjach”, które bezwzględnie musicie omijać.

Uwaga, konkurs dla podróżników!  

Podziel się z nami swoim sposobem na wakacje w zgodzie z naturą! Może zamiast samolotu wybierasz kolej, a zamiast przejażdżki na wielbłądzie wolisz wypożyczyć rower? Jest wiele sposobów, by jedynym śladem naszych podróży były... dobre wspomnienia! 

Weź udział »

 

Podcast nie powstałby, gdyby nie Wy. Jeśli z niecierpliwością czekacie na kolejne odcinki, zachęcamy Was do wsparcia Fundacji WWF Polska. Przekaż darowiznę na stronie www.pomagam.wwf.pl  

Słuchaj podcastu: 

Spotify Apple Google

Wszystkie odcinki Następny odcinek