Zaczęły się wakacje i ruszyliśmy na długo wyczekiwane urlopy.

Co zrobić, żeby nasz turystyczny ślad był subtelny jak odcisk stopy na piasku, a nie jak wojskowy bucior miażdżący wszystko co pod niego wpadnie? 

W tym odcinku podcastu Naturalnie z  WWF ponownie zastanawiamy się jak podróżować mądrze i z szacunkiem dla przyrody oraz odwiedzanych społeczności. Jaki jest sposób na to aby być turystą świadomym i ekologicznym? 

Zaprosiliśmy do  rozmowy Pawła Cywińskiego z post-turysta.pl. Wraz z nim spróbujemy zachęcić Was do zostania... detektywem na wakacjach. Wiemy, że na urlop jedziemy po to, żeby przewietrzyć głowę i niekoniecznie chce nam się podejmować jakieś szczególne wyzwania umysłowe. Jeżeli jednak chcemy podróżować etycznie i bez szkody dla miejsc, które odwiedzamy, nie powinniśmy czuć się zwolnieni z myślenia o konsekwencjach naszych wyborów. Zresztą "praca" wakacyjnego detektywa może być świetną przygodą samą w sobie!

Paweł opowie nam m.in. :

  • Na co przede wszystkim powinien zwracać uwagę turystyczny detektyw.
  • Dlaczego miejsca z gigantycznym polem golfowym to kiepski wybór dla ekoturysty.
  • Jak nie szkodzić (lub chociaż zadośćuczynić) lokalnym społecznościom najeżdżanym przez "hordy" turystów.

Uwaga, konkurs dla podróżników!  

Podziel się z nami swoim sposobem na wakacje w zgodzie z naturą! Może zamiast samolotu wybierasz kolej, a zamiast przejażdżki na wielbłądzie wolisz wypożyczyć rower? Jest wiele sposobów, by jedynym śladem naszych podróży były... dobre wspomnienia! 

Weź udział »

 

Podcast nie powstałby, gdyby nie Wy. Jeśli z niecierpliwością czekacie na kolejne odcinki, zachęcamy Was do wsparcia Fundacji WWF Polska. Przekaż darowiznę na stronie www.pomagam.wwf.pl  

Słuchaj podcastu: 

Spotify Apple Google

Wszystkie odcinki Następny odcinek