18 maja 2021

Zbliża się 1 czerwca - Dzień Dziecka. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalną edycję certyfikatów adopcyjnych dla najmłodszych. Symboliczna adopcja zagrożonych gatunków to oryginalny prezent, który bawi i uczy.  
Zamiast powiększać kolekcję zabawek, zachęćmy dzieci do dbania o dziką przyrodę. Na każdym certyfikacje oprócz imienia i nazwiska dziecka, znajdują się ciekawostki o adoptowanym zwierzęciu i kolorowanka ze wszystkimi gatunkami, które chroni Fundacja WWF Polska. 

Dokonując symbolicznej adopcji, można wybierać spośród 11 gatunków z Bandy Pandy: Niezależnego Niedźwiedzia, Rozbrykanego Rysia, Wrażliwego Wilka, Sprytną Sóweczkę, Żwawego Żubra, Fantastyczną Fokę, Mądrego Morświna, Troskliwego Tygrysa, Silnego Słonia, Pomocną Panterę lub Sympatycznego Suhaka.   

Jeśli najbliższe są Wam zwierzęta zamieszkujące polskie góry i lasy, zaopiekujcie się niedźwiedziem lub wilkiem. Wiesz, że naszym kraju żyje już tylko około 110 niedźwiedzi, a inne duże drapieżniki również są zagrożone? Jeśli chcemy zachować je dla przyszłych pokoleń, musimy działać razem! 

Adoptuj niedźwiedzia >> Adoptuj wilka

Równie trudna jest sytuacja morskich ssaków. W całym Bałtyku pływa już tylko około 500 morświnów! Jeśli Twoje dziecko uwielbia nasze morze, razem pomóżcie nam chronić foki lub zadbajcie z nami o morświny.

Adoptuj fokę Adoptuj morświna

Bardziej egzotyczne gatunki również czekają na pomoc. Trudno w to uwierzyć, ale obecnie na świecie więcej tygrysów żyje w niewoli niż na wolności! Mali entuzjaści dżungli mogą wesprzeć nasze działania zagraniczne i zostać opiekunami tygrysa lub słonia

Adoptuj słonia Adoptuj tygrysa

Jak sprawić dziecku taką niespodziankę?  

  1. Wejdź na pomagam.wwf.pl. 
  2. Wybierz gatunek, który chcesz adoptować. 
  3. Wybierz kwotę darowizny (min. 30 zł). 
  4. Zaznacz opcję „Adoptuję na prezent” i wpisz imię i nazwisko dziecka. 
  5. Po dokonaniu płatności pobierz certyfikat w wersji dziecięcej. 
  6. Wydrukuj certyfikat i wręcz go osobiście lub prześlij mailem. 

Taki przyjazny przyrodzie prezent nie tylko edukuje, ale również pomaga chronić rzadkie gatunki zwierząt.