Fundacja WWF Polska jest patronem filmu „Animal" w reżyserii Cyrila Diona. Film jest opowieścią dwójki nastolatków, Belli i Vipulana oddanych sprawie ochrony zwierząt, oraz Jane Goodall, powszechnie znanej prymatolożki zajmującej się badaniami nad szympansami.

Bohaterowie zabierają nas w podróż po całym świecie, aby pomóc zrozumieć, dlaczego zwierzęta giną i co możemy zrobić, żeby odwrócić tę śmiertelną tendencję. Ciekawe rozmowy, inspirujące inicjatywy i zaangażowanie bohaterów dają nadzieję na lepszą przyszłość i sprawiają, że „Animal” to film wyjątkowy.

Dzięki biologom Elizabeth Hadly i Anthony’emy Banosky’mu, Bella i Vipulan dowiadują się, że zmiany klimatyczne, zanieczyszczenia, nadmierna eksploatacja i niszczenie naturalnych siedlisk to główne powody wymierania gatunków.

Vipulan i Bella spotkają również Paula Francois – francuskiego rolnika, który dwukrotnie pozwał międzynarodową spółkę Monsanto. To spotkanie da odpowiedź na pytanie w jaki sposób powszechne zastosowanie pestycydów oraz środków zwalczających chwasty przyczyniło się do zdziesiątkowania owadów oraz organizmów żyjących w glebie. Paul pokazuje, że dzięki rolnictwu ekologicznemu, gdzie unika się zastosowania środków chemicznych, można przywrócić populację owadów i małych zwierząt oraz zapewnić im zdrowie. Nasi młodzi bohaterowie odkrywają, że wszystkie stosowane środki chemiczne zanieczyszczają zasoby wodne.

W Parlamencie Europejskim Vipulan i Bella poznają Claire Nouvian, założycielkę organizacji non-profit Bloom oraz laureatkę nagrody Goldman Environmental Prize. Wyjaśni ona, w jaki sposób wraz ze swoimi współpracownikami, po trwającej 9 lat walce w sądach, doprowadziła do wydania zakazu połowów w formie trałowania dennego. Aktualnie walka toczy się o zakazanie połowów elektrycznych, które dziesiątkują życie w morzach i oceanach.

Poza zwykłą empatią, zrozumienie świata zwierząt, to najważniejsza rzecz, jaka może zapobiec ich wyginięciu. Przyczyniając się do wyginięcia zwierząt – czy to celowo, czy też nieumyślnie – podcinamy gałąź, na której siedzimy. Przyroda jest całością, której nie można rozparcelować, wszystko wzajemnie od siebie zależy.

Na szczęście nie jest za późno, aby podjąć zdecydowane kroki na szeroką skalę i temu zapobiec. Każdego dnia naukowcy, miłośnicy przyrody i obrońcy praw zwierząt pokazują, że możemy „naprawić Ziemię”, a takie filmy jak „Animal” pomagają zrozumieć problemy z jakimi boryka się nasza planeta, coraz szerszej grupie ludzi. Dzięki takim produkcjom, możemy usłyszeć apel naszych dzieci i wnuków i zacząć żyć w harmonii z przyrodą…