Ostatnia aktualizacja: 21 marca 2024

Wiosna to świetny czas, by wyjść w przyrodę. Drogie edukatorki i drodzy edukatorzy, skorzystajcie z pięknej pogody i spróbujcie podjąć wyzwanie WF z WWF – wyjdźcie z murów szkolnych, odetchnijcie świeżym powietrzem i spędźcie lekcję wychowania fizycznego ze swoją klasą w plenerze, np. w wybranym przez Was… obszarze chronionym!

logotyp programu WF z WWF

Drugi semestr roku szkolnego to doskonały moment na organizację zajęć w terenie. Akcją WF z WWF zachęcamy Was do łączenia przyjemnego z pożytecznym, tj. aktywności fizycznej na świeżym powietrzu z poznawaniem przyrody w praktyce.

Poszukajcie najbliższego obszaru chronionego – parku krajobrazowego, obszaru Natura 2000, rezerwatu albo parku narodowego. Możliwości jest tak wiele!

Więcej informacji w broszurze:

 

POBIERZ BROSZURĘ »

WF z WWF to też doskonała okazja, żeby pokazać uczniom, co na obszarach, w których przyroda objęta jest szczególną ochroną, jest dozwolone (i na jakich zasadach), a co - nie.

Zasady akcji są bardzo proste

  1. zróbcie zdjęcie lub nagrajcie film podczas lekcji,
  2. opublikujcie materiały z lekcji w social mediach szkoły
  3. oznaczcie nasz profil WWF Polska
  4. koniecznie dodajcie #WFzWWF
  5. wyślijcie nam link na adres @email

Akcja rusza 21 marca i potrwa aż do końca maja. Więcej informacji na naszym Facebooku i Instagramie.

Regulamin konkursu znajdziesz TU.

NAGRODY:

Dla najlepszej klasy przewidzieliśmy koszulki sportowe oraz odblaski dla każdego ucznia/uczennicy, a dla kolejnych 30 – plakaty edukacyjne.

Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, Monika Wasilewska i Jean-Yves Ekwa z naszego zespołu pokażą Wam, na czym polega akcja i jak można ją przeprowadzić.

Monika znajduje się na Obszarze Natura 2000 Dolina Środkowej Wisły. Tu można swobodnie chodzić poza ścieżkami, jeździć na rowerze, a nawet... grać w piłkę lub inne sporty zespołowe! Pamiętajcie jednak o szanowaniu przyrody, bo to miejsce jest ostoją wielu gatunków!

Jean znajduje się przy rezerwacie Mewia Łacha. Tu można poruszać się jedynie po wyznaczonym szlaku. Można chodzić, biegać i ćwiczyć tylko na ścieżce. I tylko w porze dziennej. Pamiętajcie, by przed wyjściem na WF z WWF zawsze dowiedzieć się, jaki regulamin obowiązuje na obszarze, w którym chcecie poprowadzić lekcję WF!