Koniec lata to też czas powrotów do szkoły. Drogie edukatorki i drodzy edukatorzy, skorzystajcie z pięknej pogody i spróbujcie podjąć wyzwanie WF z WWF - wyjdźcie z murów szkolnych, odetchnijcie świeżym powietrzem i spędźcie lekcję wychowania fizycznego ze swoją klasą w plenerze, np. w wybranym przez Was… obszarze chronionym!

Początek roku szkolnego to świetna okazja na przeprowadzenie zajęć w terenie. Akcją WF z WWF zachęcamy Was do łączenia przyjemnego z pożytecznym, tj. aktywności fizycznej na świeżym powietrzu z poznawaniem przyrody w praktyce. Poszukajcie najbliższego obszaru chronionego – parku krajobrazowego, obszaru Natura 2000, rezerwatu albo parku narodowego. Możliwości jest tak wiele! WF z WWF to też doskonała okazja, żeby pokazać uczniom, co na obszarach, w których przyroda objęta jest szczególną ochroną, jest dozwolone (i na jakich zasadach), a co - nie.

Zasady akcji są bardzo proste - Zróbcie zdjęcie lub nagrajcie film, oznaczcie nasz profil, dodajcie #WFzWWF oraz wyślijcie nam link na adres @email.
Akcja rusza 1 września i potrwa aż do końca października. Więcej informacji na naszym Facebooku i Instagramie.

Regulamin znajdziesz tutaj! Dla najlepszych 10 klas przewidzieliśmy plakaty edukacyjne oraz odblaski dla każdego ucznia/uczennicy, a dla kolejnych 40 – plakaty edukacyjne.

Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, Monika Wasilewska i Jean-Yves Ekwa z naszego zespołu, pokażą Wam, na czym polega akcja i jak można ją przeprowadzić.

Monika znajduje się na Obszarze Natura 2000 Dolina Środkowej Wisły. Tu można swobodnie chodzić poza ścieżkami, jeździć na rowerze, a nawet... grać w piłkę lub inne sporty zespołowe! Pamiętajcie jednak o szanowaniu przyrody, bo to miejsce jest ostoją wielu gatunków!

Tu można poruszać się jedynie po wyznaczonym szlaku. Można chodzić, biegać i ćwiczyć tylko na ścieżce. I tylko w porze dziennej. Pamiętajcie, by przed wyjściem na WF z WWF zawsze dowiedzieć się, jaki regulamin obowiązuje na obszarze, w którym chcecie poprowadzić lekcję WF!