22 listopada 2021

Na przestrzeni lat foki były uważane za szkodniki i nierzadko tępione. Dziś coraz lepiej zdajemy sobie sprawę z roli, jaką odgrywają dla zachowania równowagi ekosystemu Bałtyku.

 

Jeżeli chciałbyś/abyś dowiedzieć się więcej o biologii gatunków występujących w Morzu Bałtyckim ze szczególnym uwzględnieniem foki szarej, o zagrożeniach jakie czyhają na te zwierzęta, zarówno w wodzie, jak i na plaży, a także o działaniach ochronnych realizowanych w polskiej strefie wybrzeża, zachęcamy do udziału w naszym webinarze: „Foki na polskim wybrzeżu Bałtyku”.

 

Termin: 25.11.21 (czwartek) godz. 17.00-19.30

Niezależnie od tego ile wiesz o fokach, zapraszamy do udziału w webinarze „Foki na polskim wybrzeżu Bałtyku”.

W roli prelegentów wystąpią:  

  • Specjaliści zajmujący się badaniem i rehabilitacją fok ze Stacji Morskiej im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego.  
  • Liderzy Błękitnego Patrolu WWF którzy na co dzień patrolują całość polskiego wybrzeża i dokonuje zgłoszeń fok żywych, martwych i chorych, wymagających interwencji weterynaryjnej. 

Tematy jakie będą poruszane na webinarze: 

  • Bałtyckie foki – biologia, stan populacji, zagrożenia i ochrona (dr Iwona Pawliczka – Stacja Morska im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego) 
  • Obserwacje fok na polskim wybrzeżu i monitoring w siedlisku w ujściu Przekopu Wisły (Wojciech Górski, Michał Podgórski – Stacja Morska im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego) 
  • „Focze” interwencje w terenie – doświadczenia Błękitnego Patrolu WWF (Jan Wilkanowski – Lider Błękitnego Patrolu WWF) 
  • Powrót do Bałtyku – ośrodek rehabilitacji fok w Stacji Morskiej w Helu (Katarzyna Kucharska, Stacja Morska im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego) 
  • Martwa foka na plaży – co dalej? (Konrad Wrzecionkowski – Lider Błękitnego Patrolu WWF, Woliński Park Narodowy) 

Pełny program dostępny jest tu »

 

Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na Facebook gdzie publikujemy informacje o zbliżających się wydarzeniach.

Facebook »

 

Wydarzenie jest częścią projektu ,,Ochrona ssaków i ptaków morskich- kontynuacja”, finansowanego przez Unię Europejską.

Logotypy unijne