13 lutego 2021

Życie intymne ptaków...

Zdrada, gwałt ale i miłość na całe życie. Świat ptaków aż kipi od emocji i miłosnych uniesień. Jak TO robią ptaki? Czy robią TO tylko dla przekazania genów? 

Luty to miesiąc zakochanych, dlatego walentynkowe wydanie podcastu Naturalnie z WWF poświecimy im. 

Dlaczego? Bo my, ludzie i ptaki w zaskakująco wielu przypadkach jesteśmy do siebie podobni. Zaczynając od chodzenia na dwóch nogach, kończąc na ... damsko-męskich relacjach. Także dlatego, że uosabiają nasze marzenia o czułej miłości i wolności jaką daje latanie w przestworzach. W końcu powiedzenia: „gruchać jak dwa gołąbki” czy „wolny jak ptak”, wreszcie tradycja łabędzi na weselnym torcie nie wzięły się znikąd.  

Świat ptaków jest niezwykle różnorodny i złożony. Ciągle też mało o nim wiemy. Czy domyślasz się chociażby jaki procent gatunków ptaków ma penisy? W sumie tylko 3. Jak radzą sobie zatem z uprawianiem seksu?

Tę i inne tajemnice ptasiej alkowy zdradzi dziś Jacek Karczewski (Jestem na pTak), obserwator ptaków i autor książek im poświęconych.  

Słuchaj podcastu: 

Część 1

Spotify Apple Google

Część 2

Spotify Apple Google

Wszystkie odcinki Następny odcinek

Wybierz gatunek, którego miłosne zwyczaje są Ci bliskie, a następnie zaadoptuj go symbolicznie i wręcz ukochanej osobie imienny certyfikat w prezencie.

Adoptuj »