21 czerwca 2018

21 czerwca odbyła się konferencja inaugurująca kampanię Fundacji WWF Polska, mającą na celu ocalenie jednego z ostatnich dużych drapieżników na Ziemi – pantery śnieżnej. W akcję zaangażowało się ponad 70 gwiazd. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Ambasador Mongolii w Polsce.

Na wolności żyje dziś zaledwie ok. 4000 osobników tego zagrożonego wyginięciem gatunku. Każdego dnia z rąk kłusowników ginie jeden z nich. Ich populacja topnieje na naszych oczach. Ambasadorką programu ochrony pantery śnieżnej WWF Polska została Misheel Jargalsaikhan, aktorka, urodzona w Mongolii. Podczas wydarzenia ekspert WWF, Przemysław Nawrocki wraz z Misheel Jargalsaikhan zabrali Gości w niezwykłą filmową podróż po Mongolii, śladami śnieżnych panter. Misheel Jargalsaikhan i dr Przemysław NawrockiGłosu do filmu „Ocalić Ducha  Gór” użyczył ambasador WWF – Marcin Dorociński. Spotkanie poprowadziła aktorka – Monika Mrozowska. W konferencji uczestniczyło ponad 25 gwiazd, m.in.: Maja Ostaszewska, Magdalena Cielecka, Katarzyna Herman, Katarzyna Żak, Michał Malinowski, Urszula Dębska, Grzegorz Łapanowski i wiele innych cenionych postaci, które od lat angażują się w walkę o ocalenie naszej planety. Misheel Jargalsaikhan

WWF Polska od ponad dwóch lat wspiera program ochrony pantery śnieżnej w Mongolii. Dotychczasowe działania pomogły zakupić sprzęt do monitorowania populacji, który jest niezbędnym narzędziem badawczym, dofinansowują patrole antykłusownicze i grupy oczyszczające górski teren z potrzasków kłusowniczych oraz angażują się w program edukacyjny, mający na celu zminimalizowanie konfliktu między Irbisami a człowiekiem. To niezwykle ważne, aby oprócz kontynuacji działań, umożliwić wprowadzenie nowych metod ochrony, tj. zakup urządzeń sygnalizujących zbliżające się osobniki nocą, które pomogą ograniczyć ataki śnieżnych panter na zwierzęta hodowlane.

WWF to jedna z największych na świecie organizacji działających na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Naszą misją jest powstrzymanie szybko postępującej degradacji przyrody. Aby ochronić populację panter śnieżnych, musimy działać już teraz. Zjednoczmy się, by przyszłe pokolenia miały szanse podziwiania cudów Matki Ziemi.

Film „Ocalić Ducha Gór” dostępny tutaj:

 

Ocalmy Ducha Gór

Co Ty możesz zrobić?

Populacja pantery śnieżnej topnieje dziś na naszych oczach. Możesz pomóc chronić te nieuchwytne drapieżniki, wspierając nasze działania w Mongolii.

Chcę pomóc!