09 marca 2018

Marcin Dorociński – ambasador Fundacji WWF Polska, razem z mieszkańcami Serca Karpat: żbikiem, niedźwiedziem, wilkiem, rysiem i sóweczką bił na alarm i zbierał podpisy o utworzenie Turnickiego Parku Narodowego.

Happening w ramach corocznej akcji Godzina dla Ziemi WWF odbył się w piątek, 9 marca na warszawskiej „Patelni”.  Fundacja WWF Polska zwraca uwagę na konieczność ratowania najcenniejszych obszarów Puszczy Karpackiej - lasów o cechach naturalnych, gdzie dominują siły przyrody, a jodły, buki i jawory osiągają wiek nawet 300 lat. Każdy może uratować Serce Karpat podpisując petycję na stronie SerceKarpat.pl. Nie dopuśćmy do drugiej Białowieży!

Marcin Dorociński

Fundacja WWF Polska wraz z Fundacją Dziedzictwo Przyrodnicze domagają się przyspieszenia prac nad utworzeniem Turnickiego Parku Narodowego, a podczas marcowej kampanii Godzina dla Ziemi WWF chce uzyskać poparcie dla tej idei ok. 200 tysięcy ludzi w Polsce. „Do tej pory, na stronie SerceKarpat.pl zebraliśmy ponad 100 tys. podpisów, mam nadzieję, że zbierzemy kolejne 100 tys. i że tak silny głos społeczny zostanie w końcu usłyszany. Chcemy ocalić najcenniejsze fragmenty karpackiej przyrody dla nas i dla przyszłych pokoleń. Nie chcemy, aby były one wycinane jak zwykłe lasy gospodarcze” – mówi Stefan Jakimiuk z Fundacji WWF Polska.

Marcin Dorociński zbiera podpisy pod petycją

Mieszkańcy Serca Karpat - ambasadorzy Puszczy Karpackiej: ryś, wilk, niedźwiedź i sóweczka odwiedzili już Kraków i Warszawę, a w marcu pojawią się również w Łodzi, Rzeszowie, Lublinie, Gdańsku oraz Słupsku. Finał akcji, czyli słynne gaszenie świateł w Godzinę dla Ziemi WWF, odbędzie się 24 marca w Warszawie. We wszystkich tych miastach Fundacja planuje spotkać się z ich władzami oraz mieszkańcami, aby przekonać do wspólnej inicjatywy ochrony najcenniejszych karpackich lasów i złożenia podpisów pod petycją. Ambasadorzy kampanii spotkają się z mieszkańcami w najbardziej ruchliwych częściach miasta, aby wspólnie bić na alarm za pomocą bębnów i prosić o podpisy pod petycją o utworzenie Turnickiego Parku Narodowego. Szczegóły wizyt dostępne będą na facebook.com/WWFpl.

Co Ty możesz zrobić?

Codziennie z lasu wyjeżdżają ciężarówki pełne drewna, wyciętego w samym sercu puszczy. Podpisz petycję i ratuj serce Karpat!

Podpisz petycję