Z autentycznej potrzeby zwrócenia uwagi na problem śmieci, które zalewają całą naszą planetę, powstała ekologiczna bajka muzyczna „Gdzie jest buteleczka?”. Bajka niesie pozytywne przesłanie i daje nadzieję. Bawi i uczy nie tylko dzieci. 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka i 19 czerwca Fundacja WWF zaprasza wszystkich miłośników mórz i oceanów do Teatru Garnizon Sztuki w Warszawie.  

Zachęcamy do podróży po pięknych i tajemniczych głębinach oceanu, wysłuchania wspaniałej muzyki, obejrzenia magnetyzujących wizualizacji i zjawiskowych kostiumów. Bajka ta bawi, uczy i zachwyca nie tylko najmłodszych. Celem jej twórców jest uświadomienie dzieci i dorosłych jak ważna dla środowiska jest segregacja odpadów i wspólne dbanie o planetę już od najmłodszych lat. Każdy z nas może zostać superbohaterem, bo każdy ma realny wpływ na przyszłość Ziemi - zmiany, jakich dokonujemy w jednym miejscu, mają wpływ na ludzi i zwierzęta żyjące po drugiej stronie globu. Przyjaźń, szacunek do natury i do drugiego człowieka  to wartości, które przekazywane są w bajce, a wpadające w ucho liczne piosenki podczas przedstawienia, inspirują do działania.  

„To bardzo cenne, że obecnie sztuka, zwłaszcza ta dla dzieci, angażuje się w edukację ekologiczną. Dzięki wspaniałej, barwnej i bardzo angażującej formie, można dotrzeć, z tak ważnym przekazem, jakim jest potrzeba ochrony naszej planety, do szerokiej grupy odbiorców, od których zależy przyszłość naszej planety. Cieszymy się bardzo, ze Teatr Garnizon Sztuki w Warszawie podejmuje się takiej misji” – mówi Karolina Kukielska z Fundacji WWF Polska.

Gdzie jest buteleczka?

Ta ekologiczna bajka zachwyca wszystkich bez wyjątku, ma pozytywne przesłanie i daje nadzieję. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od 4-10 lat.

Przedstawienie rozpoczęło cykl bajek edukacyjnych w Teatrze Garnizon Sztuki. Artyści będą w nich chcieli poruszyć ważne problemy współczesności i opowiedzieć o nich językiem najmłodszych.

Autorem i reżyserem jest Piotr Stawski, a autorem muzyki i niezwykłych piosenek Piotr Aleksandrowicz. Wspaniałą morską scenografię i kostiumy stworzyła Marta Baczewska – Ologele.

Bilety można kupić na: www.garnizonsztuki.org.pl
 
Obsada
Weronika Stawska
Aleksandra Gotowicka
Przemysław Niedzielski
Katarzyna Janiszewska
Szymon Kołodziej

Polecamy!