Większość z nas nie wyobraża sobie okresu wakacyjnego bez wyjazdu nad morze, a w szczególności nad nasz ukochany Bałtyk. Warto mieć świadomość, że wśród zgiełku i tłumu turystów toczy się dzikie życie.

Choć nasze plaże latem przeżywają prawdziwe oblężenie, ludzi nie brakuje tutaj również poza sezonem. Budząca się wiosna, czy okrywająca złotem jesień – w tym czasie spacery brzegiem morza również potrafią zachwycić. To moment, w którym możemy skupić się na obserwacji bałtyckiej przyrody. Najłatwiej dostrzec wszechobecne ptaki morskie. Najczęściej kojarzymy je z mewami, co oczywiście nie jest błędem, jednak mają one wielu ciekawych sąsiadów. Jednym z nich jest bohaterka dzisiejszego odcinka, czyli sieweczka obrożna, podlegająca w Polsce ścisłej ochronie, ze względu na malejącą liczebność populacji.

Jak wyglądają sieweczki, czym się żywią, i czym są tajemnicze konstrukcje wykonane z metalowej siatki, na jakie możemy natknąć się na plaży?

Na te i inne pytania odpowiedzi udzieli nam nasza gościni: Ewelina Sielska, lokalna liderka Błękitnego Patrolu WWF, która o sieweczkach wie wszystko.

 

Spotify Apple 

Wszystkie odcinki