Znany Wam już narzędziownik „Duże drapieżniki” właśnie został przetłumaczony na język ukraiński. To pomoc edukacyjna WWF w postaci scenariuszy lekcji oraz propozycji prac plastycznych do zrealizowania w szkole, przedszkolu, świetlicy itp.

Pomysłów na jego zastosowanie jest wiele! Wystarczy odrobina kolorowej bibuły, aby zobaczyć, jak zmieniające się zagospodarowanie terenu pochłania naturalne siedliska dzikich zwierząt. Kilka papierowych kubeczków pomoże w zrozumieniu sieci pokarmowych w lesie, a teatr leśnych cieni urozmaici Wasze zajęcia. 

Znajdziecie tam liczne ciekawostki i ilustracje dużych drapieżników – rysia, wilka i niedźwiedzia, a nawet… przepisy na muffinki! 

Materiał z pewnością przyda się wszystkim nauczycielom, organizatorom zajęć pozalekcyjnych, wolontariuszom oraz osobom, które mają lub w najbliższym czasie będą miały kontakt z dziećmi z Ukrainy. 

Narzędziownik poza szkołą z pewnością urozmaici także długie jesienne wieczory, kiedy trudniej o wyjście do lasu i szukanie przygody na zewnątrz.  

POBIERZ >>