Fundacja WWF Polska po raz kolejny patronuje największemu polskiemu festiwalowi filmowemu Millennium Docs Against Gravity. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w dniach 10 - 19 maja w siedmiu miastach (Warszawa, Wrocław, Gdynia, Poznań, Katowice, Łódź, Bydgoszcz), a następnie online - od 21 maja do 3 czerwca na mdag.pl.

Hasło tegorocznej 21. edycji festiwalu brzmi „W relacji ze światem” i nawiązuje bezpośrednio do tematów podejmowanych przez filmy. Skupiają się one zarówno na stosunkach międzyludzkich, jak i naszej relacji ze światem przyrody i szerzej naszej planety, którą tak systematycznie nadmiernie eksploatujemy i wyniszczamy.

Zapraszamy do obejrzenia niezwykłych filmów festiwalowych, które pozwolą nam zarówno przybliżyć nasze relacje ze światem przyrody (i nie tylko), jak i być może lepiej zrozumieć ich złożoność.

Millennium Docs Against Gravity 2024

W tym roku po raz pierwszy podczas części on-line festiwalu, będzie wyodrębniona sekcja filmów o tematyce przyrodniczej, polecanych przez Fundację WWF.

Mecenasem tytularnym wydarzenia jest Bank Millennium, partner strategiczny Fundacji WWF.

Pełny program festiwalu można znaleźć tu https://mdag.pl/21/pl/warszawa/news/Znamy-juz-pelny-program-i-film-otwarcia-21.

Rezerwacji online na seanse będzie można dokonywać od 9 maja od godz. 8:00, w nowym systemie pod adresem book.mdag.pl.