ŚRODOWISKO
ZAANGAŻUJ SIĘ
KONTAKT
-
Fundacja WWF Polska
ul. Usypiskowa 11
02-386 Warszawa
kontakt@wwf.pl
Dzikie narzędziowniki to edukacyjne materiały stworzone przede wszystkim z myślą o nauczycielach, ale również rodzicach. Dzięki wygodnej i nowoczesnej formie online można je łatwo zabrać w teren.
Bo aby naprawdę zgłębić tajniki świata przyrody, trzeba kucnąć, powąchać, spojrzeć z bliska, dotknąć. Jednym słowem, zaangażować w s z y s t k i e zmysły, a nie tylko oczy lub uszy!
O wybranych roślinach i śladach zwierząt staraliśmy się opowiedzieć w materiałach wyczerpująco, ale zachowując przy tym język dostosowany do wieku małych odkrywców.
Dzika i zdrowa przekąska? Tak! Wiele z wybranych przez nas gatunków roślin, które znajdziecie w Zielniku, można jeść, i to na surowo! Przed spałaszowaniem wystarczy umyć ręce... gwiazdnicą pospolitą.
Czy wiedzieliście, że liście babki są pomocne w gojeniu ran? A jej nasiona można wykorzystać w leczeniu bólu gardła?
W narzędziowniku Zielnik umieściliśmy takie rośliny, które bez problemu znajdziecie w polskich lasach i na łąkach.
Zielnik edukacyjny. Dzikie przekąski i roślinne zabawy. Pobierz »
Czym różni się nora borsuka od nory lisa? Dlaczego dzik ociera się o drzewa iglaste? Jak odróżnić szyszkę obgryzioną przez wiewiórkę od szyszki, którą rozkuł dzięcioł? Nie zawsze mamy tyle szczęścia, by zobaczyć dzikie zwierzęta na żywo, ale (prawie) zawsze możemy zobaczyć ślady ich łap, pazurów lub kopyt.
Z pomocą naszego narzędziownika nie tylko dowiecie się, kto je zostawił, ale także czy szedł sam, czy spacerował z całą rodziną.
Premiera Śladów zwierząt już wkrótce!
Za pomoc w stworzeniu narzędziownika dziękujemy Mai Głowackiej i Kamilowi Czepieli.
Pamiętaj!
Zbieraj jedynie rośliny i owoce, które rozpoznajesz, i co do których jesteś pewna/pewien, że są jadalne. Nie zbieraj tych, które są: pod ochroną prawną, zagrożone wyginięciem, lub rosną w parkach narodowych czy rezerwatach.