Przedstawiamy bohaterów i bohaterki z naszego wybrzeża – wolontariuszy i wolontariuszki Błękitnego Patrolu WWF. To właśnie oni i one pomagają zamieszkującym polskie wybrzeże zwierzętom, a w szczególności fokom i sieweczkom obrożnym. Prowadzą również działania edukacyjne, popularyzują wiedzę o Bałtyku i jego mieszkańcach oraz wyjaśniają, jak odpowiedzialnie korzystać z uroków naszego morza. Już teraz możesz zobaczyć „Błękitnych” w akcji i to bez wychodzenia z domu!

Czy marzyłeś/aś o tym, by zostać kiedyś bohaterem albo bohaterką? Mieć specjalny strój i ratować planetę? To jest możliwe! Możesz dołączyć do Błękitnego Patrolu WWF już teraz (jeśli jesteś pełnoletni/a) albo w przyszłości. Wystarczy zamieszkać nad morzem oraz mieć czas i chęć niesienia pomocy przyrodzie. Jeśli już dziś chcesz poznać bliżej bohaterów i bohaterki z polskiego wybrzeża, przeczytaj komiks „Błękitny Patrol WWF. Interwencja na Wyspie Sobieszewskiej”. Z komiksu dowiesz się:

  • jak Błękitny Patrol WWF pomaga nadmorskim zwierzętom,
  • co należy zrobić, gdy zobaczysz fokę na plaży,
  • jak krok po kroku przebiega interwencja do znalezionej foki.

Już niedługo wakacje. Jeśli planujesz spędzić je nad Bałtykiem, zapisz sobie numer alarmowy do Błękitnego Patrolu WWF: 795 536 009. Uwaga! Tak jak w przypadku każdego numeru alarmowego, używaj go tylko, gdy jest to konieczne!

„Błękitny Patrol WWF. Interwencja na Wyspie Sobieszewskiej”

 

Pobierz na urządzenie »

Jeśli jesteś edukatorem lub edukatorką, nauczycielem lub nauczycielką i chcesz przeprowadzić ciekawe zajęcia edukacyjne, możesz skorzystać z naszego komiksu. Jak przeprowadzić lekcję w oparciu o ten materiał? Nic prostszego!

  • Wyświetl komiks na ekranie lub przy pomocy rzutnika.
  • Rozdziel role. Pomoże Ci w tym karta postaci umieszczona na początku komiksu.
  • Przeczytajcie wspólnie komiks z podziałem na role.
  • Zapoznajcie się z dodatkowymi planszami zamieszczonymi na końcu komiksu. Przedstawiają one ciekawostki o fokach i przykłady niebezpieczeństw, które mogą im zagrażać. 
  • Rozwiążcie wspólnie quiz.

Komiks został przygotowany przy wsparciu merytorycznym Liderów i Liderki Błękitnego Patrolu WWF oraz Stacji Morskiej im. Prof. Krzysztofa Skóry Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

Z komiksu można korzystać bezpłatnie w celach niekomercyjnych.