25 września 2020

Niezwykłe smaki?  Wyjątkowe zapachy? Piękne dźwięki? Spacer nad rzeką po zalanej światłem łące, wśród mocnego zapachu letnich kwiatów? Smak dzikich poziomek? Aromat świerkowej żywicy? A może śpiew słowika albo stukanie dzięcioła w pień drzewa? Wiele wspomnień wiąże się właśnie z przyrodą. To ona, jako naturalne otoczenie człowieka, daje nam radość i ukojenie. To z nią wiąże się wiele pięknych chwil.

Nie zawsze jednak jest czas, żeby zrobić wszystko to, co zostało zaplanowane. Życie jest zbyt krótkie, a ogrom spraw na głowie nie pozwala zająć się wielkimi problemami współczesnego świata, takimi jak wycinanie prastarych puszcz, topniejące w zastraszającym tempie lodowce czy dramatycznie zmniejszająca się populacja tygrysów, których mogą już nie mieć szansy oglądać kolejne pokolenia.

Nasza ostatnia wola ma siłę zmieniać świat w przyszłości. Warto pozostawić po sobie cenny ślad. Ofiarujmy przyrodzie cząstkę siebie i pomóżmy chronić środowisko naturalne dla przyszłych pokoleń pamiętając o WWF w testamentach.

Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do pobrania broszury testamentowej >>

Znajdują się tam odpowiedzi na pytania:


Międzynarodowy tydzień pisania testamentów

Jak co roku WWF Polska włączy się w Międzynarodowy Tydzień Pisania Testamentów, który rozpocznie się 28 września, a zakończy 2 października.  Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w darmowych webinarach na fanpagu NapiszTestament, które pomogą rozwiać wątpliwości, wzbudzą ciekawość, zachęcą do działania, a także będą miejscem, w którym można zadać każde nurtujące nas pytanie w kwestiach spadkowych. 


Co dokładnie będzie się działo?

Poniedziałek (28  września) godz. 18:00 
- Łukasz Maryniec, prawnik i doradca sukcesyjny opowie o tym, co dzieje się z masą spadkową od momentu śmierci spadkodawcy, do momentu otrzymania spadku przez spadkobiercę. 

Środa (30 września) godz. 18:00
- Sędzia Sądu Rejonowego dla Wrocławia Śródmieście Grzegorz Kurdziel podzieli się ze słuchaczami swoim doświadczeniem związanym ze sprawami sądowymi i doradzi, jak przygotować się do ewentualnej rozprawy spadkowej.

Piątek (2.10) godz. 18:00
- Andrzej Hejduk opowie o przyzwyczajeniach i schematach myślowych, którymi kierują się osoby nie piszące testamentu i wyjaśni, dlaczego strach, obojętność i niewiedza są naszymi głównymi wrogami w sporządzaniu tych dokumentów.

Przez cały tydzień będzie działać również infolinia testamentowa
- dostępna pod numerem 500-857-074 w poniedziałek, środę i piątek w godzinach: 10:00-12:00 oraz wtorek i czwartek w godzinach 16:00-18:00) gdzie będą dyżurować prawnicy, którzy odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.
 

Międzynarodowy Tydzień Pisania Testamentów organizowany jest przez koalicję "Napisz Testament” w skład której, poza WWF Polska, wchodzą również:

 

Polecamy