W tym roku Dzień Babci i Dziadka będzie inny niż zwykle, ponieważ w wielu domach może zabraknąć odwiedzin wnuków, ich uścisków i całusów. Możemy postarać się to zrekompensować wyjątkowym upominkiem, który będzie płynął prosto z serca i będzie ciekawą alternatywą dla materialnych prezentów. Zachęcamy do dokonania  symbolicznej adopcji gatunku  zagrożonego wyginięciem i wręczenia dziadkom dedykowanego certyfikatu wraz z osobiście wykonaną laurką zainspirowaną wybranym zwierzęciem. Każda babcia i każdy dziadek z pewnością doceni taki piękny gest!

Symbolicznej adopcji wybranego gatunku możesz dokonać  TUTAJ .

„Dzika” laurka

Laurka morświnZarówno tych młodszych, jak i tych starszych zachęcamy do przyjrzenia się gatunkom, które pomagamy chronić oraz wybrania jednego z nich jako tematu przewodniego laurki dla babci lub dziadka. Piękne zdjęcia oraz informacje o dzikich zwierzętach zagrożonych wyginięciem posłużą jako inspiracje. Można się też wzorować na zamieszczonych w artykule laurkach wykonanych przez znane ilustratorki książek dla dzieci. W przypadku braku weny, który zdarza się nawet najlepszym, zachęcamy do skorzystania z gotowych szablonów na laurkę z  rysiem ,  panterą śnieżną , lub  sóweczką  zaprojektowanych przez Kasię Walentynowicz. Postępujcie zgodnie z instrukcjami na szablonach i wykonajcie order z panterą śnieżną dla Super Babci lub odznakę z rysiem dla Super Dziadka. Pokolorujcie je kredkami, pomalujcie farbami albo wyklejcie ścinkami kolorowego papieru. Takie ordery będą też świetnie wyglądały ozdobione wstążkami! Jeżeli prezent ma być przeznaczony dla szczególnie mądrej osoby, skorzystajcie z szablonu na laurkę z sóweczką i następnie przyozdóbcie ją według uznania. Nie zapomnijcie podpisać swoich dzieł. 

Idealnym dopełnieniem takiej ręcznie wykonanej laurki będzie dokonanie symbolicznej adopcji wybranego gatunku. Taka pomoc jest realnym wsparciem prowadzonych przez nas projektów, których celem jest ochrona gatunków zagrożonych wyginięciem i ich siedlisk. Adopcji można dokonać na stronie  pomagam.wwf.pl  w zamian otrzymując imienny certyfikat adopcyjny z imieniem babci lub dziadka – wyjątkowy prezent, który oprócz sprawiania radości pomaga też chronić życie.

Laurka pantera śnieżna Laurka wilk