27 kwietnia 2021

David Attenborough – najsłynniejszy przyrodnik świata i legendarny dokumentalista, a do tego jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów w telewizji. Dziś ma dziewięćdziesiąt cztery lata i może stwierdzić, że przeżył naprawdę niezwykłe życie. Dzięki czemu milionom ludzi na świecie pokazał świat, jakiego nigdy nie mieliby okazji zobaczyć, a u wielu z nich zaszczepił fascynację światem przyrody. 

Książka „Życie na naszej planecie” Davida AttenboroughKarierę rozpoczynał wraz z narodzinami brytyjskiej stacji BBC. Podróżował w dzikie miejsca i kręcił filmy o stworzeniach, które je zamieszkują. Dzięki temu dobrze poznał naszą planetę i na własne oczy przekonał się, jaka jest cudowna i różnorodna, czym z wielką pasją chciał się dzielić z innymi. Był świadkiem wspaniałych spektakli i poruszających dramatów, dziejących się w świecie przyrody.

Dzięki jego programom, my widzowie, mogliśmy dotrzeć w najdalsze zakątki na Ziemi, dotąd nieodkryte przez człowieka, poznać zwierzęta, których nigdy byśmy nie spotkali. Programy Davida Attenborough zmieniły życie wielu ludzi, w których zaszczepił miłość do przyrody i postanowili poświęcić się pracy na rzecz ochrony życia na naszej planecie. 

Jednak podczas tylu lat pracy Davida Attenborough świat, w którym żyjemy, zmieniał się na jego oczach. Podczas swoich podróży był świadkiem tego, jak człowiek niszczy swój dom. Obserwował postępującą zagładę różnorodności biologicznej planety co jest największą tragedią naszych czasów, a czego dowody możemy znaleźć wszędzie. 

Przesłanie książki daje jednak nadzieję, że wciąż możemy to zmienić, jeśli tylko zaczniemy działać już teraz. David Attenborough jest właściwą osobą, która może wskazać nam drogę. W książce „Życie na naszej planecie” autor dzieli się z nami swoimi przemyśleniami na ten temat i zachęca nas do tego, abyśmy wspólnie zachwycali się naszą planetą i wspólnie zadbali o to, żeby życie na niej mogło wciąż trwać. 

Fundacja WWF Polska objęła patronatem tą niezwykłą książkę i organizuje konkurs, w którym można ją wygrać.

Regulamin konkursu >>