Czy dzikie zwierzęta to jedynie część populacji, którą powinni "zarządzać" ludzie, zabijając te które uznają za nadmiarowe? A może osobne jednostki, które  tak jak ludzie, mają prawo do … szczęścia? Dzisiejszą bohaterką Naturalnie z WWF, jest Simona Kossak, biolożka, bezwarunkowa obrończyni przyrody, która nie miałaby wątpliwości jak odpowiedzieć na powyższe pytanie...

Simona KossakSimona szła własną drogą. Została profesorką biologii i zaszyła się w Puszczy Białowieskiej, mimo, że pochodziła z krakowskiej, artystycznej rodziny. Była przecież córką Jerzego Kossaka, wnuczką Wojciecha i prawnuczką  Juliusza – trzech malarzy batalistów, a jej ciotkami były poetka Maria Pawlikowska-Jasnorzewska i pisarka Magdalena Samozwaniec, a stryjeczną babką Zofia Kossak-Szczucka, autorka powieści historycznych.

O tym co można zyskać, a co stracić gdy się idzie pod prąd, opowiadają nam Natalia Koryncka-Gruz, reżyserka filmu "Simona" i dr Przemysław Nawrocki, biolog, współtwórca min. Biebrzańskiego Biebrzańskiego PN, od lat walczący o dziką w WWF Polska.

WWF Polska jest patronem filmu "Simona"​, który będzie miał swoją premierę podczas tegorocznej edycji festiwalu Millenium Docs Against Gravity (Konkurs Polski). Muzyka, którą usłyszycie w podcaście to ścieżka dźwiękowa do filmu "Simona".

Zapraszamy do słuchania i zapraszamy do kin.

Spotify Apple Google

Wszystkie odcinki Następny odcinek