03 kwietnia 2020

 

Za dnia naukowiec, w nocy twórca książek i komiksów dla dzieci i młodzieży. Tomasz Samojlik, na co dzień pracuje w Instytucie Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży, jednak swoją wielką wiedzą i pasją do przyrody dzieli się od lat z polskimi czytelnikami w swoich pięknie ilustrowanych publikacjach. Najnowsza z nich – „Serce wilka” – to komiks o świecie drapieżników, który powstał w wyniku współpracy autora z WWF Polska.

 

wilkO wilku mowa

Jest inteligentny, wytrzymały i niezwykle opiekuńczy w stosunku do swojej watahy. Na co dzień dba o to, aby w leśnym ekosystemie panował ład i równowaga. W fundacji WWF Polska od wielu lat aktywnie wspieramy ochronę wilka w naszym kraju. Działamy w tym zakresie na wielu płaszczyznach, a jedną z nich jest zmiana postrzegania tego pięknego drapieżnika w oczach społeczeństwa. Niestety wilk od lat zmaga się z negatywnym wizerunkiem, jaki został wykreowany na przestrzeni lat przez nierzetelne media czy niemające nic wspólnego z prawdą bajki. Wbrew temu, co możemy przeczytać m.in. w Czerwonym Kapturku wilk nie jest zwierzęciem agresywnym w stosunku do człowieka, a po zwierzęta hodowlane sięga, w sytuacjach, do których sami doprowadzamy, nie zabezpieczając naszych gospodarstw.

 

Jaki jest więc wilk? Historię o tych wyjątkowych zwierzętach z zupełnie innej perspektywy pokazał w najnowszej współpracy z WWF Polska Tomasz Samojlik.

,,Serce wilka”, czyli inny wymiar koegzystencji
Serce wilkaPochodzący z Hajnówki i związany z Puszczą Białowieską biolog, jak mało kto, potrafi w swoich wciągających i nietuzinkowych historiach przybliżyć najmłodszym prawdziwy świat dzikiej przyrody. Samojlika uwielbiają też starsi czytelnicy, którzy doceniają jego humor, talent do opowiadania historii i edukacyjną wartość jego twórczości. Kilka lat temu dzięki współpracy z autorem Fundacja WWF Polska wydała popularną książkę pt. ,,Wilk Ambaras". Jak Samojlik przedstawił wilczy świat w swojej najnowszej historii „Serce wilka”? Pobierz nasz komiks i sprawdź!

 

wilk podcast

 

 

 

O wilku możesz też posłuchać na naszym kanale Naturalnie z WWF w podcaście pt. O wilku mowa

 

 

 

 

wilk

Chcesz wesprzeć WWF Polska w ochronie populacji wilka? Dokonaj symbolicznej adopcji!

Adoptuj wilka

Jednym z największym zagrożeń dla wilka jest człowiek - tylko człowiek może również pomóc go chronić. Zaadoptuj symbolicznie wilka i ratuj ginącą przyrodę razem z nami. Wilki liczą na Twoje wsparcie.

Chcę pomóc!

Widziałaś/eś już komiksy o życiu ludzi i dużych drapieżników, które stworzyliśmy z duetem artystów DobraPara? Znajdziesz je tutaj >>.