04 października 2017

Fundacja WWF Polska objęła patronatem dwa filmy przyrodnicze BBC Earth. Produkcje skierowane głównie do młodych widzów, swoimi ujęciami i poruszającymi historiami urzekną również dorosłych. Nie bez powodu premiera została zaplanowana na 4 października - obchodzimy wówczas Światowy Dzień Zwierząt. 

Mali Giganci 3D

Mali giganci to pierwszy film BBC Earth na dużym ekranie, który przeniesie widzów w zadziwiający świat miniaturowych bohaterów pokazując, że im ktoś jest mniejszy, tym większe są jego przygody.

Ten fascynujący film ukazuje, jak wielką odwagą i „supermocami” muszą wykazać się małe stworzenia, by wygrać w tytanicznej walce o przetrwanie. Pręgowiec amerykański w dzikich lasach i pasikoniszka na spalonych słońcem pustyniach Arizony, szybko zrozumieją, że mogą liczyć tylko na siebie. Mając do czynienia z doświadczonymi rywalami i ogromnymi drapieżnikami, nasi bohaterowie muszą wykazać się odwagą, by znaleźć bezpieczne schronienie i jedzenie, które pozwoli im przetrwać zimę. Tylko dzięki użyciu swoich genialnych zdolności te maleństwa potrafią nie tylko przetrwać, ale również zostać władcami ich niewielkiego świata.

Pionierskie ujęcia kamery i najnowocześniejsze efekty 3D pozwoliły na uzyskanie efektu głębokiej intymności w obserwacji świata, która pozwala widzom zobaczyć i poczuć, jak wygląda życie, kiedy ma się niecałe 30 cm wzrostu.

Drugi, ambitny film Dzika Afryka również powstał przy użyciu najnowocześniejszej technologii 3D, by móc przenieść widzów prosto do dzikiego serca Afryki i pozwolić im przeżyć swoje własne spektakularne safari.

Dzika Afryka 3D

Film zabiera w niesamowitą podróż przez magiczne królestwo fascynującego kontynentu jakim jest Afryka. Przewodnikiem przez to zaczarowane miejsce jest woda. To ona rzeźbi dziką Afrykę, dając życie, gdziekolwiek się pojawia. Podróżuje przez stepy wraz z sezonowymi wiatrami, spływa kaskadą wzburzonych rzek lub ochrania podwodne miasta raf koralowych. Podczas podróży przez magiczne królestwo Afryki zanurzymy się w świecie wspaniałych miejsc i niesamowitych zwierząt oraz odkryjemy ich fascynujące sekrety. Dowiemy się, jak jeziora wulkaniczne wpływają na to, że tysiące flamingów zmienia swój kolor na czerwony, dlaczego upał lejący się na suche wydmy pustyni Namib zmusza jaszczurki do tańca i dlaczego na równiku pada śnieg. To przygoda, podczas której uświadomimy sobie, że prawdziwy świat jest o wiele bardziej nadzwyczajny i inspirujący niż fikcja.

Filmy Mali Giganci i Dzika Afryka zostały objęte patronatem przez WWF Polska. Od ponad 55 lat misją międzynarodowej organizacji jest powstrzymanie degradacji środowiska  naturalnego Ziemi i stworzenie przyszłości, w której ludzi będą żyli w harmonii z przyrodą. Fundacja ratuje zagrożone gatunki zwierząt i najcenniejsze przyrodniczo miejsca w ponad 100 krajach na 6 kontynentach. 

Co Ty możesz zrobić?

Wspierając nasze działania pomagasz chronić najcenniejsze obszary przyrodnicze oraz zagrożone gatunki zwierząt, których życie zależy od stanu tych terenów.

Chcę pomóc!