Organizacje zrzeszone międzynarodowej Koalicji Czas na Odrę w przeddzień Światowego Dnia Rzek przedstawiły Wizję Czystej Odry. Dokument, który został uzgodniony na wrześniowej czesko-polsko-niemieckiej konferencji "Przyszłość Odry" w Criewen, odnosi się do potrzeb przyrody i społeczności żyjących wzdłuż rzeki, a tym samym wyraźnie kontrastuje z obecną sytuacją, w tym ze szkodliwymi dla środowiska planami dalszej rozbudowy Odry.

Wizja czystej Odry, wypracowana wspólnie przez organizacje społeczne z Czech, Polski i Niemiec, nie jest jedynie życzeniowym myśleniem organizacji, ale zobrazowaniem tego jak powinna wyglądać Odra i jej dolina zgodnie ze zobowiązaniami i prawem obowiązującym we wszystkich krajach Nadodrzańskich.

Oczekiwania obywateli zebrane w Wizji dla Odry zostaną przekazane mediom i politykom w Republice Czeskiej, Polsce i Niemczech. Wizja została opublikowana w językach czeskim, polskim i niemieckim i jest dostępna pod poniższym linkiem:http://www.ratujmyrzeki.pl/268-dosyc-macenia-w-brudnej-wodzie


Fundacja WWF Polska jest organizacją stowarzyszoną w Koalicji czas na Odrę