ZAKOŃCZENIE KONKURSU

Nasz konkurs „Co możesz zrobić dla lasów” na projekt instalacji artystycznej dobiegł końca. Zadaniem uczestników było przygotowanie projektu instalacji OOH, która miałaby na celu promowanie zrównoważonej gospodarki leśnej oraz zachęcenie do działań na rzecz ochrony lasów. Konkurs skierowany był do studentów kierunków artystycznych, wzornictwa oraz architektonicznych, a także wszystkich osób kreatywnych, zafascynowanych sztuką, którym bliska jest idea ochrony przyrody.

Spośród wielu znakomitych projektów, wyłoniliśmy zwycięski, którego autorami są:
Bartosz T., Mikołaj C. i Marianna M.
Projekt zostanie wkrótce zrealizowany na terenie Warszawy, a jego twórcy będą nadzorować cały proces, zarówno merytorycznie, jak i artystycznie.

Nasz konkurs „Co możesz zrobić dla lasów” na projekt instalacji artystycznej dobiegł końca. Zadaniem uczestników było przygotowanie projektu instalacji OOH, która miałaby na celu promowanie zrównoważonej gospodarki leśnej oraz zachęcenie do działań na rzecz ochrony lasów. Konkurs skierowany był do studentów kierunków artystycznych, wzornictwa oraz architektonicznych, a także wszystkich osób kreatywnych, zafascynowanych sztuką, którym bliska jest idea ochrony przyrody.

Konkurs

KONKURS - CO MOŻESZ ZROBIĆ DLA LASÓW?

WWF ogłasza konkurs na wykonanie wizualizacji projektu outdoorowej instalacji zewnętrznej, promującej zrównoważoną gospodarkę leśną i zarządzanie lasami z dbałością o przyrodę. Konkurs kierujemy do studentów kierunków artystycznych, wzornictwa oraz architektonicznych, a także wszystkich osób kreatywnych, zafascynowanych sztuką, którym bliska jest idea ochrony przyrody.

Ochrona przyrody staje się nam coraz bliższa i w perspektywie zmian, które nas otaczają, zaczynamy rozumieć, że harmonijnie funkcjonująca natura jest kluczowa dla naszego życia. Jednak, żeby coś dobrze chronić, należy to najpierw zrozumieć – a tej wiedzy wciąż nam brakuje. Aż 93% Polek i Polaków uważa, że ochrona polskich lasów jest ważna, ale ponad połowa nie wie, co oznacza zrównoważona gospodarka leśna, która ma fundamentalne znaczenie dla stanu lasów. Zależy nam na tym, żeby społeczeństwo zrozumiało, że las użytkowany w zrównoważony sposób może realizować wszystkie funkcje: ekologiczną, społeczno-kulturową i ekonomiczną.

Chcemy, aby instalacja stworzona w ramach konkursu promowała zrównoważoną gospodarkę leśną i zarządzanie lasami z dbałością o przyrodę. Naszym celem jest edukacja społeczeństwa i unaocznienie tego, że lasy to nie tylko meble. Zależy nam na tym, aby instalacja zmuszała odbiorcę do myślenia i wpisywała się w ideę kampanii: las to wszystko, co nas otacza w życiu, wszędzie dookoła, również w przedmiotach użytku codziennego, a także dotykała powodów, dla których tak ważna jest zrównoważona gospodarka leśna oraz wykorzystywanie certyfikowanego drewna (certyfikat FSC Homepage Poland | Forest Stewardship Council (fsc.org).

Pragniemy, aby w przyszłości zmieniły się postawy konsumenckie związane z zakupem produktów z drewna.
Zależy nam również na tym, aby wszystkie lasy w Polsce były zarządzane w sposób zrównoważony – z uwzględnieniem potrzeb ludzi i środowiska.

Dlatego konkurs kierujemy nie tylko do studentów kierunków artystycznych, wzornictwa oraz kierunków architektonicznych, lecz także wszystkich osób kreatywnych, zafascynowanych sztuką, którym bliska jest idea ochrony przyrody.

ZASADY KONKURSU

Konkurs trwa: 17.02-02.04.2023
Zgłoszenie wyślij na adres:

Pamiętaj, że Twoje zgłoszenie musi zawierać:

1. wizualizację projektu outdoorowej instalacji zewnętrznej (specyfikacja podana w Regulaminie)
2. opis idei, która przyświecała Wam podczas tworzenia
3. opis technologii realizacji Waszego projektu
4. kosztorys kalkulacji kosztów wykonania, w tym zakupu materiałów, zgodnie z kwotą budżetu (podaną w Regulaminie)
5. wypełniony i podpisany Formularz Kontaktowy (do ściągnięcia na stronie, odesłany w formie skanu lub zdjęcia).

Możecie zamieścić też dodatkowe informacje, które uważacie za istotne.

ZADANIE KONKURSOWE

Zadaniem konkursowym jest wykonanie wizualizacji projektu outdoorowej instalacji zewnętrznej, inaczej mówiąc projektu instalacji artystycznej OOH. Konkurs jest elementem kampanii na rzecz zrównoważonej gospodarki leśnej prowadzonej przez Fundację WWF Polska.

Ważne, abyście w Waszych projektach wykorzystali między innymi materiały z drewna i drewnopochodne z certyfikatem z FSC. Dozwolone jest wykorzystanie innych materiałów, niepochodzących z drewna i drewnopochodnych, w sposób wpisujący się w zrównoważony design.

Pragniemy, aby Wasz projekt, a w efekcie jego realizacja na ulicach Warszawy, skłaniał do zastanowienia, edukował społeczeństwo, pokazywał, jak ważny jest las w naszym życiu. Chcemy edukować o lesie i zarządzaniu nim, przybliżać go ludziom. Chwytajmy za serca i skłaniajmy do przemyśleń!

ZAŁĄCZNIKI KONKURSOWE:

Regulamin

BIG IDEA BRIEF (załącznik 1 do Regulaminu)

FORMULARZ KONTAKTOWY (załącznik 2 do Regulaminu)

Więcej niż drewno

Pokażmy, że dary, które otrzymujemy od lasów, są o wiele mniej oczywiste niż meble i papier. Myślmy o lesie jak o sile, z której nieprzerwanie korzystamy i która jest ciągle wokół nas.

★ NAGRODA ★
I nagroda to realizacja zwycięskiego projektu instalacji na terenie Warszawy. Autor zwycięskiego projektu weźmie udział w realizacji instalacji, sprawując nad nią nadzór merytoryczny i artystyczny.
II nagroda to 10 wyróżnionych przez jury projektów, które wraz z projektem zwycięskim zostaną zaprezentowane podczas wystawy w Warszawie.

 

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

Razem możemy więcej – to nasze sztandarowe hasło WWF. Chcemy z Wami, RAZEM, móc zrobić pierwszy krok ku temu, by ludzie bardziej świadomie dokonywali wyborów konsumenckich oraz aby rozumieli znaczenie lasów i zrównoważonej gospodarki leśnej. Ten pierwszy krok to krok milowy, a pomoc lasom jest prostsza niż myślisz! Wskażmy ludziom kierunki, które pomogą o nie dbać, a tym samym dbać o dobro przyrody i nasze własne. Pomóżmy zrozumieć, czym jest zrównoważone korzystanie z leśnego bogactwa.

 

Lasy pełnią wiele ważnych funkcji, przez co są istotne dla przyrody i dla nas, naszych dzieci, naszego zdrowia, domowych finansów, a nawet psychiki. Dowiedz się, dlaczego tak jest, i zainspiruj się do ochrony tego, co w lasach jest najważniejsze.

WIĘCEJ O LASACH »
ROZWIĄŻ QUIZ »

 

KAŻDY TWÓJ ODDECH
wymaga tlenu, który produkują lasy.

SPACER PO LESIE
pomaga odzyskać równowagę psychiczną.

PIELUSZKA TWOJEGO DZIECKA
zawiera włókna pochodzące z drewna.

 

Dowiedz się, czym jest zrównoważone korzystanie z lasów i co należy zrobić, aby czerpać z ich darów bardziej świadomie!

Dobrodziejstwa lasu, czyli usługi ekosystemowe to korzyści, które mają wpływ na Twoje zdrowie, stan portfela a nawet stan psychiczny i rozwój kulturalny.

Las jest schronieniem dla większości wolno żyjących gatunków jakie znamy. Dowiedz się jak go chronić dla siebie i swoich dzieci.

 

Rozwiąż quiz i zgarnij gwarantowaną nagrodę!

Wystarczą 3 kroki.
Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz w artykułach obok wideo:

1. przeczytaj artykuły
2. wypełnij quiz
3. a na maila wyślemy Ci e-booka "Drugie życie drzewa" (lasy nie będą miały dla Ciebie już żadnych tajemnic)

Każdy wypełniony quiz zgarnia nagrodę niezależnie od wyniku!

Dołącz do zabawy!

Polecamy