ŚRODOWISKO
O NAS
ZAANGAŻUJ SIĘ
KONTAKT
-
Fundacja WWF Polska
ul. Usypiskowa 11
02-386 Warszawa
kontakt@wwf.pl
Nowe życie
Nawet w warunkach naturalnych stosunkowo niewiele młodych żółwi przeżywa pierwszy rok życia - szacuje się, że tylko około jednego na tysiąc młodych dożywa dorosłości.
WWF współpracuje ze społecznościami w przybrzeżnej Kenii, aby chronić żółwie morskie. Dzięki współpracy z rybakami i lokalnymi grupami kobiet, WWF pomaga zredukować wpływ człowieka na żółwie morskie poprzez monitorowanie i ochronę miejsc gniazdowania oraz zmianę szkodliwych praktyk połowowych.
Przerwa
Dominujący samiec o imieniu Makumba pożywia się trawą turzycy w rezerwacie Dzanga Sangha, w Republice Środkowoafrykańskiej. Samca, który przewodzi grupie rodzinnej można rozpoznać po charakterystycznej białej sierści na grzbiecie. Wiek Makumby szacowany jest na ponad 30 lat.
Lwie uściski
Lew morski z Galapagos (Zalophus wollebaeki) i jego szczenię wymieniają czułości na wyspie San Cristóbal w Ekwadorze. Szczenięta lwów morskich mają bardzo silną więź z matką. Matka opiekuje się młodym nawet do 3 lat od momentu jego urodzenia.
Przechadzka
Samiec słonia indyjskiego spaceruje przed zmierzchem w Parku Narodowym Rajaji, w Północnych Indiach. Słonie są nie tylko ikoną Indii i całej Azji, ale również niezastąpioną częścią tamtejszych ekosystemów, pomagającym w utrzymaniu równowagi siedlisk leśnych i łąkowych.
Rodzina
Samica orangutana (Pongo pygmaeus) o nazwie Sandy, urodzona 29.04.82, trzyma w ramionach dwa młode. Jedna z nich o imieniu Samboja, urodzona 09.06.05, to jej własne potomstwo, a druga o imieniu Dayang, urodzona 01.12.05 została odrzucona przez swoją matkę i adoptowana przez Sandy.
Okiem włochatki
Ten niewielki i bardzo nieliczny w Polsce ptak lęgowy łatwo pomylić z mniejszą od niej sóweczką. Odróżnia się jednak charakterystycznie uniesionymi „brwiami” oraz nieproporcjonalnie dużą głową.
Podwójna radość
Tygrysia mama, Krishna, bawi się ze swoim młodym w Parku Narodowym Ranthambore w Indiach. Od 2010 roku WWF prowadzi projekt "TX2", którego celem jest podwojenie liczby dziko żyjących tygrysów do 2022 roku. Podczas ostatnich 7 lat ich liczba wzrosła z 3200 do 3890 osobników!
Ognisty lis
Czyli panda czerwona w języku chińskim, to rzadki i endemiczny gatunek, który przez kłusownictwo i niszczenie siedlisk narażony jest na wyginięcie. Używają swoich długich, puszystych ogonów, aby zachować równowagę i okryć się w zimie, prawdopodobnie w celu uzyskania ciepła.
Ucieczka
Stado zebry stepowej ucieka po przekroczeniu rzeki Mara, w Rezerwacie Narodowym Masai Mara, Kenia. Ścigana zebra biegnie zygzakiem, utrudniając drapieżnikowi dogonienie zdobyczy. Biegnąc, może osiągać prędkość nawet 65 kilometrów na godzinę.
Opieka
Łosie nie należą do zwierząt stadnych - najczęściej żyją samotnie, młode zaś zostaje przy boku klępy przez rok od urodzenia. W następnym sezonie godowym matka wypycha je w świat, aby wychować kolejne potomstwo.