21 września 2020

W tym roku w ramach akcji Tydzień Rzek WWF, która odbędzie się w dniach 21-27 września chcemy poruszyć serca Polaków i obudzić w nich miłość, sympatię i sentyment do rzek.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że społeczeństwo jest już zmęczone negatywnymi przekazami, które zalewają nas z każdej strony, a niestety złych informacji ze świata polskich rzek również nie brakuje... Dlatego chcemy przypomnieć jak bliskie naszym sercom są rzeki, mimo że często zapominamy o nich w codziennym życiu. Ruszamy z akcją „Rzeka urzeka”, podczas której będziemy opowiadać nasze historie związane z rzekami – wspomnienia z dzieciństwa, wakacyjne przygody, ważne momenty i wszystko, co wiąże się z tymi wspaniałymi obszarami. 

Zachęcamy do nagrania/opisania swojej historii i opublikowania jej na swoim Facebooku lub Instagramie z #rzekaUrzeka pomiędzy 21 a 27 września. Mamy nadzieję, że uda nam się obudzić drzemiącą w nas wszystkich sympatię do rzek, która pokaże instytucjom odpowiedzialnym za ich dewastację, że nie ma zgody na niszczenie NASZYCH rzek!

 

 

Pytania pomocnicze, jako inspiracja do opowiedzenia historii:

Informacja o akcji, którą można powielać w poście z opublikowaną historią 😊: 


„Rzeka urzeka” to akcja prowadzona w ramach Tygodnia Rzek przez Strażników Rzek WWF, która pokazuje jak bardzo rzeki są ważne dla naszego życia, mimo że często o tym zapominamy. Dostarczają nam nie tylko wodę, ale także masę wspomnień i doświadczeń. Masz swoją ulubioną rzekę? Jeździsz nad nią na wakacje lub chodzisz ze znajomymi? Może jest jakaś bliska Ci historia związana z rzeką, ważne wydarzenie lub miłe wspomnienie z dzieciństwa? A może lubisz tam po prostu chodzić z psem, czytać książkę lub malować?

Podziel się swoją historią w formie krótkiego tekstu lub wideo i wrzuć ją z #rzekaUrzeka 

Po co? Chcemy obudzić drzemiącą w nas wszystkich sympatię i przywiązanie do rzek – niesamowicie cennych ekosystemów, które są niezbędne dla funkcjonowania naszego społeczeństwa, lecz są na ogromną skalę niszczone, regulowane i zanieczyszczane. Nie musimy się na to godzić! Reagujmy, interesujmy się losem rzek, bądźmy ich głosem, gdy dzieje się im krzywda! 
Więcej informacji: straznicy.wwf.pl 

Strażnicy Rzek WWF
 

Polecamy