08 kwietnia 2019

naszaplaneta

,,Nasza Planeta” to niezwykła produkcja serialowa Netflix, która powstała dzięki czteroletniej współpracy z WWF i wytwórnią Silverback Films. Dokument, w absolutnie nowatorski sposób, ukazuje fascynujący świat dzikiej przyrody - jej osobliwe bogactwo, lecz także największe zagrożenia, przed jakimi obecnie stoi.

Dziś to człowiek jest najpotężniejszym zagrożeniem dla Planety - od której jest przecież całkowicie uzależnione jego... własne życie! Misją twórców ,,Naszej Planety” było to, by udowodnić widzom na całym świecie, z jak wieloma trudnymi wyzwaniami musi się dziś zmierzyć Ziemia. Abyśmy mogli ją uratować, najpierw musimy ją zrozumieć. Tylko wtedy uda nam się zapewnić jej względnie spokojną przyszłość - taką, w której przyroda i ludzie będą mogli żyć w harmonii.

Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które żyje w sposób świadomy, i ostatnim, które ma szansę naprawić wyrządzone dotychczas szkody.

Duże zmiany zaczynają się od tych małych - które każdy z nas może wprowadzić w swoim życiu. Przyrodę da się jeszcze uratować - pod warunkiem, że zaczniemy działać wspólnie i… od zaraz!
according

 

WWF zapewnia, że wszystkie tezy przedstawione w serii ,,Nasza Planeta’’, zostały potwierdzone przez najnowsze osiągnięcia naukowe.

 

 

 

 

Zdjęcie: © Copyright (C) Hugh Pearson/Silverback Films / Netflix