Wyobraź sobie, że wstajesz rano ze świadomością, że Twoja praca zmienia świat na lepsze.

WWF w liczbachWyobraź sobie, że chronisz przyszłość przyrody dla kolejnych pokoleń i jeszcze dostajesz za to wynagrodzenie. W WWF Polska nasi pracownicy wiedzą, że ich codzienna praca ma znaczenie. Spaja nas zapał, energia i oddanie na rzecz dzikiej przyrody i natury. Nasze unikalne doświadczenia i kwalifikacje łączą się ze sobą, realizując misję WWF.

Niezależnie od tego, czy pracujesz przy biurku w swoim domu/biurze WWF czy też bierzesz udział w spotkaniu na temat transformacji klimatycznej lub wraz z wolontariuszami Błękitnego Patrolu WWF ratujesz bałtycką fokę, robisz to ze świadomością, że jesteś częścią globalnego wysiłku WWF na rzecz ochrony życia na Ziemi. Brzmi ciekawie, prawda?

Nasze DNA

Nasze wartości to nasz kod genetyczny – decydują zarówno o wewnętrznym funkcjonowaniu WWF Polska jako organizacji, jak i o tym, jacy chcemy być wobec naszych darczyńców, partnerów biznesowych oraz całego społeczeństwa.  

współpraca
Więcej »

X

WSPÓŁPRACA
Ludzie to nasza siła. Ramię w ramię podejmujemy wyzwanie ratowania planety. Wspólnie stajemy w obronie zagrożonych gatunków zwierząt, mórz i oceanów, lasów, rzek, klimatu oraz zrównoważonego korzystania z dóbr matki Ziemi.

odwaga
Więcej »

X

ODWAGA
Pracujemy na rzecz zmian wszędzie tam, gdzie są one potrzebne. Inspirujemy ludzi i instytucje do walki z największymi zagrożeniami dla przyrody i przyszłości naszego domu – planety Ziemi.

Wierność zasadom
Więcej »

X

WIERNOŚĆ ZASADOM
Swoim postępowaniem dajemy przykład innym. Działamy uczciwie, odpowiedzialnie i transparentnie. Uczymy się i rozwijamy, bazując na faktach i wiedzy naukowej.

Szacunek
Więcej »

X

SZACUNEK
Słuchamy naszych pracowników oraz przedstawicieli innych społeczności. Korzystamy z tej wiedzy i wspólnie pracujemy dla zapewnienia nam wszystkim prawa do zrównoważonej przyszłości.

PRACA

Dołącz do nas i zmieniaj świat! Bądź częścią wiodącej na świecie organizacji zajmującej się ochroną przyrody i wykonuj pracę bliską Twoim wartościom, przekonaniom i marzeniom.

 

Logo Przyjazna RekrutacjaCzłonek Koalicji na Rzecz Przyjaznej Rekrutacji - dbamy o pozytywne doświadczenia kandydatów i kandydatek na każdym etapie rekrutacji

 

ETAPY REKRUTACJI

Wyślij nam swoje CV

Wyślij nam swoje CV

Wyślij nam swoje CV

Wyślij nam swoje CV

 

PORADNIK REKRUTACYJNY WWF

CV to twoja wizytówka, na podstawie której podejmujemy decyzję o zaproszeniu Cię do następnego etapu rekrutacji. Warto więc poświęcić trochę czasu, by przygotować dokument, który będzie zachęcał nas do zaproszenia na spotkanie właśnie Ciebie. To, na co warto zwrócić szczególną uwagę:

  • przy opisie doświadczenia zawodowego, oprócz nazwy pracodawcy, okresu pracy i nazwy stanowiska – wypunktuj krótko zakres obowiązków lub zadania, które miałeś/łaś okazję realizować,
  • podkreśl doświadczenia pozazawodowe i zainteresowania związane z pracą,
  • nie zamieszczaj takich danych jak: data urodzenia, adres zamieszkania, stan cywilny itp. Nie są nam potrzebne.
  • zawsze dołączaj zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Przygotowania do rozmowy rekrutacyjnej

  • przypomnij sobie ciekawe zadania i projekty, w których brałeś/łaś udział - na pewno o nie spytamy w trakcie rozmowy,
  • przygotuj odpowiedzi na typowe pytania (w tym o oczekiwania finansowe),
  • odwiedź naszą stronę internetową: poznaj naszą misję, wartości, bieżące wyzwania i projekty,
  • przygotuj pytania dla rekrutera/ki - podczas rozmowy będziesz mieć przestrzeń na ich zadanie - zależy nam na tym, abyś w trakcie spotkania uzyskał/a informacje niezbędne do podjęcia decyzji o pozostaniu Pandą WWF Polska,
  • jeśli nie możesz przybyć/dołączyć do spotkania w umówionym terminie - poinformuj nas o tym telefonicznie. Na pewno uda nam się znaleźć inne rozwiązanie.
BENEFITY
REKRUTACJA SPONTANICZNA

Jeśli czujesz, że idealnie pasujesz do WWF Polska i z ożywieniem wypatrujesz oferty pracy Twoich marzeń - zostaw w tym miejscu swoje CV. Odezwiemy się do Ciebie, gdy tylko nadarzy się ku temu okazja!

POZNAJ SPECYFIKĘ NASZEJ PRACY
 

Katarzyna Rukowiecka
Dyrektorka Działu Fundraisingu i Relacji z Darczyńcami

Misją Działu Relacji z Darczyńcami Indywidualnymi jest otwieranie serc ludzi na potrzebę ochrony przyrody i angażowanie ich w długofalowe finansowe wsparcie naszych projektów. Chcemy, aby nasi darczyńcy - a są ich już tysiące! - pozostawali z nami w stałym kontakcie, dlatego na bieżąco informujemy ich o wszystkich działaniach, które - dzięki nim - realizujemy. Odpowiadamy za wiele różnych sposobów docierania do nich.

Komunikujemy się poprzez działania w terenie, internet, mailingi, telewizję czy telemarketing. W naszym dziale współpracują ze sobą specjaliści o wielu kompetencjach. Szczególnie ważne jest dla nas zarządzanie projektami, cenimy więc zdolności analityczne i znajomość zasad marketingu i komunikacji. Nasze mocne strony to: wytrwałość, samodzielność, kreatywność i nastawienie na wyniki.

 

Aneta Stańczak-Boużyk
Dyrektorka Działu Komunikacji

Czym zajmuje się Dział Komunikacji? To tu rodzą się najbardziej kreatywne pomysły WWF Polska! Edukujemy i kształtujemy przyjazne dla środowiska postawy i zachowania, i zawsze staramy się robić to w ciekawy, nieszablonowy sposób.

Docieramy do ludzi wszystkimi kanałami - możecie nas (lub efekty naszej pracy) zobaczyć/ usłyszeć przede wszystkim w mieście, telewizji i radiu oraz mediach społecznościowych, za pomocą których każdego dnia docieramy do niespełna półmilionowej grupy odbiorców.

 

Barbara Dąbek
Dyrektorka Działu Partnerstw Strategicznych

Dział Partnerstw Strategicznych odpowiada za relacje z przedstawicielami sektora prywatnego. Kampanie z firmami, wprowadzanie zrównoważonych praktyk biznesowych i wsparcie finansowe ochrony przyrody przez firmy to nasze zadania.

Pomagamy biznesowi w budowaniu pozytywnego wpływu na środowisko. Poprzez Partnerstwa Strategiczne z firmami zmieniamy świat na lepszy!

 

Monika Wasilewska
Dyrektorka Działu People & Culture

People & Culture to dział, który wspiera Pracowników Fundacji WWF. Odpowiadamy za obszary: Learning & Development, administracji kadrowej oraz komunikacji wewnętrznej. Naszą siłę i działanie opieramy na edukacji, wiedzy, nauce i eksperckości.

Doceniamy i szanujemy różnorodność w przyrodzie oraz wśród naszych pracowników a także osób, które z nami współpracują.

Ludzie są nieodłączną częścią natury, dlatego naszą misją jest budowanie przyszłości, w której ci będą żyli z nią w zgodzie. Jako oparta na nauce i wiedzy, niezależna organizacja pracujemy nad ochroną i przywróceniem różnorodności biologicznej, która wspiera życie na Ziemi. Naszymi działaniami dążymy do zmniejszenia śladu węglowego oraz zapewnienia zrównoważonego korzystania z zasobów naturalnych, tak aby czerpało z nich nie tylko obecne pokolenie, ale także przyszłe.

Jednoczy nas jedna misja, jedna marka i jeden wspólny cel.

WWF składa się z ekspertów różnych dziedzin, którzy pasjonują się ratowaniem i ochroną naszej planety. Poszukujemy osób, które podzielają naszą pasję i determinację, i które - tak jak my - chciałyby zmieniać świat na lepsze.

 

W Dziale Ochrony Przyrody – sercu WWF Polska - pracują niezależni eksperci, przyrodnicy i edukatorzy. DOP zajmuje się ochroną zagrożonych wyginięciem/ narażonych na wyginięcie gatunków zwierząt i ich siedlisk, zrównoważoną konsumpcją i produkcją oraz ochroną klimatu, mórz i oceanów.
Współpracujemy też z firmami, które - z naszym wsparciem merytorycznym - chcą troszczyć się o środowisko. Działamy głównie w Polsce, ale udzielamy się też w projektach zagranicznych.

Naszą działalność opieramy o aktualną wiedzę, najnowsze osiągnięcia nauki i doświadczenie. Czym jeszcze się zajmujemy? Budujemy porozumienia i koalicje z innymi organizacjami, administracją państwową i środowiskiem naukowym. Edukujemy i budujemy świadomość, uwrażliwiamy na kwestie środowiskowe i doradzamy, jak zmienić nawyki i procesy produkcyjne, by chronić naszą Planetę. Jesteśmy otwarci na dialog i, walcząc o środowisko, budujemy porozumienia międzysektorowe, z szacunkiem dla naszych zarówno zwolenników, jak i oponentów.

 

Sylwia Czechowska
Dyrektorka Operacyjno-Finansowa

Dział Operacyjno-Finansowy składa się z czterech zespołów: Biura, Finansów i Koordynatorów oraz IT. Tak zacne grono zapewnia wsparcie Pracowników Fundacji, jak również kształtuje możliwie najlepsze postrzeganie naszej organizacji na zewnątrz.
Nasze koleżanki z Biura tworzą przyjazne miejsce pracy, w którym zawsze można liczyć na pachnącą kawę, kupowaną z dbałością o to, by pochodziła wyłącznie z certyfikowanych upraw. Wszechogarniają sprawy administracyjne i organizacyjne związane z biurem, a rzeczy niemożliwe potrafią załatwiać od ręki!

Zespół IT potrafi przywołać niejednego laptopa do porządku, zapewnia profesjonalny dostęp wszystkim pracownikom Fundacji do najnowocześniejszych i najbardziej przyjaznych rozwiązań informatycznych, a przy tym poczęstuje miodem z własnej pasieki!
Finanse i Koordynatorzy to zespół specjalistów, którzy dbają o dokumentację, terminowość, łączą a nie dzielą, dzięki nim wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku! Rozwiążą każdą kwestię związaną z budżetami, fakturami, umowami, audytami, sprawozdaniami, czy ryzykami. Te ostatnie zminimalizują, bo zagadnienia polityki zakupowej czy innych procedur wewnętrznych nie mają przed nimi tajemnic!
Jeśli jesteś kreatywny, otwarty na nowe doświadczenia, a podstawy matematyki nie są Ci obce dołącz do nas!

ROZWIŃ Z NAMI SWOJE SUPERMOCE

▪ BAZA E-LEARNINGOWA ▪

Lubisz uczyć się we własnym tempie i czasie, który Ci odpowiada, gdziekolwiek jesteś? Skorzystaj z ponad 450 kursów do samodzielnej nauki online !

▪ COACHING ▪

Nasi wewnętrzni coachowie to wykwalifikowani koledzy i koleżanki z różnych biur WWF, zaangażowani we wspieranie pracowników Fundacji na całym świecie. Zapewniają wsparcie, ponieważ wierzą w głęboki wpływ, jaki coaching wywiera na jednostki, zespoły i organizacje. Niezależnie od tego, czy chodzi o wzmocnienie i motywację, stawienie czoła wyzwaniom, czy ułatwienie przejścia przez zmianę.

▪ MIĘDZYNARODOWY MENTORING ▪

Program ten pomaga w wymianie wiedzy, umiejętności i doświadczeń w globalnej sieci WWF, ułatwiając wspólne pełnienie misji chronienia przyrody z ludźmi i dla ludzi. Od momentu powstania w programie wzięło udział ponad 600 uczestników z całego świata.

▪ SZKOLENIA Z KOMPETENCJI MIĘKKICH ▪

W WWF Polska cenimy dobre relacje i atmosferę. Dlatego też dbamy o rozwój kompetencji miękkich naszych Pand – cyklicznie szkolimy nasz zespół z inteligencji emocjonalnej, udzielania wartościowego feedbacku oraz efektywnej pracy w różnorodnym zespole.

WOLONTARIAT

Błękitny Patrol WWF
BŁĘKITNY PATROL WWF

To grupa ponad 200 wolontariuszy, która na co dzień pomaga fokom, morświnom i ptakom, a także innym bałtyckim zwierzętom potrzebującym pomocy.
Członkowie Błękitnego Patrolu WWF to team, którego największą siłą jest... różnorodność. Należą do niej uczniowie, studenci i nauczyciele, ale też urzędnicy, przedsiębiorcy oraz emeryci. Pomimo różnic, doskonale ze sobą współpracują. Ramię w ramię biorą udział w akcjach terenowych, wydarzeniach i szkoleniach, przekazując sobie nawzajem zdobyte informacje i doświadczenia.
Błękitny Patrol WWF propaguje wiedzę o bałtyckich ssakach i ptakach. Prowadzi akcje edukacyjne w szkołach, bibliotekach, urzędach, a także na piknikach i innych wydarzeniach organizowanych na wybrzeżu. Dzięki niemu turyści i mieszkańcy nadmorskich miejscowości mogą poznać zwyczaje fok szarych, morświnów i ptaków gniazdujących na plażach, a także dowiedzieć się, w jaki sposób się je chroni.

Dołącz do Błękitnego Patrolu WWF i zmieniaj nadmorską rzeczywistość zagrożonych wyginięciem zwierząt i ludzi! »

STRAŻNICY RZEK WWF
STRAŻNICY RZEK WWF

To ostatni moment, by uratować ekosystemy wodne! Ze wszystkich ekosystemów na świecie właśnie te są najbardziej zagrożone! Czy wiesz, że od lat 70. ubiegłego wieku liczba ryb migrujących w Europie zmniejszyła się aż o 93%?!
Receptą na uzdrowienie rzek jest przywrócenie im naturalnej formy (m.in. rozbieranie tam), dzięki czemu ryby znów będą mogły się rozmnażać (tamy blokują im podróż na tarło). Jednym z głównych zadań Strażników Rzek WWF jest namierzanie zapór na rzekach i staranie o ich usunięcie. Oprócz tego nasi wolontariusze uczestniczą we wspólnym sprzątaniu rzek i dbają o ich dobro na co dzień.
Los polskich rzek leży Ci na sercu? Dołącz do Strażników Rzek WWF! Dzięki temu wolontariatowi będziesz uczestniczyć w międzynarodowym projekcie badawczym i swoją pracą przyczynisz się do ratowania migrujących gatunków ryb!

Zostań bohaterem swojej ulubionej rzeki! »

WOLONTARIAT SPONTANICZNY

Jeśli czujesz, że idealnie pasujesz do WWF Polska i chcesz zaangażować się w nasze działania charytatywnie - uzupełnij formularz na wolontariusza WWF. Poinformuj nas w nim, jakie umiejętności i doświadczenie chcesz nam zaoferować. Odezwiemy się do Ciebie, gdy tylko nadarzy się ku temu okazja!